Ką reikia žinoti apie auksinių auskarų priežiūrą?

Auksas yra labai minkštas taurusis metalas ir yra plastiškiausias iš visų metalų. Tai reiškia, kad jį galima lengvai apdirbti, todėl juvelyrams itin lengva dirbti su juo. Auksas yra skaisčiai geltonos spalvos ir skaidraus blizgesio. Jis taip pat yra atsparus oksidacijai vandenyje ir ore. Tačiau kasdieniame gyvenime retai susiduriame su grynu auksu. Daug dažniau susiduriame su jo lydiniais, kurie nebėra tokie atsparūs aplinkos veiksniams. Laikui bėgant aukso lydiniai gali senti, todėl jų išvaizda tampa ne tokia įspūdinga.

Dėl aukso lydiniuose esančio vario ir kitų metalų, pavyzdžiui, nikelio ir paladžio, priemaišų juvelyriniai dirbiniai - auksiniai auskarai ir kiti iš aukso pagaminti daiktai, veikiami nepalankių sąlygų, sensta. Tinkamai prižiūrint auksinius papuošalus, jiems galima sugrąžinti buvusį spindesį. Kaip valyti auksą, kad galėtumėte ilgiau džiaugtis jo žavesiu?

Kaip valyti auksinius auskarus namų sąlygomis?

Aukso išvaizdą neigiamai veikia bėgantis laikas, auksinių papuošalų poveikis elementams, kosmetikos ir buitinių ploviklių poveikis. Todėl nesunku numanyti, kad jį sendina daugelis kasdienių namų ruošos darbų, pavyzdžiui, skalbimas, plovimas ir net maudymasis vonioje. Kaip valyti auksinius auskarus?

Be abejo, šiam tikslui negalima naudoti aštrių daiktų, kurie gali subraižyti metalą. Taip pat nepatartina intensyviai trinti kietais daiktais. Taigi kaip valyti auksą jo nepažeidžiant? Geriausia šiam tikslui naudoti medvilninę arba flanelinę šluostę. Pasirinktinai galima naudoti šepetėlį minkštais šereliais. Valymui naudokite šilto vandens tirpalą su indų plovimo skysčiu arba pilkuoju muilu. Pirmiausia pamirkykite papuošalą šiame tirpale ir tada švelniai valykite.

Yra ir kitų būdų, kuriems, be kita ko, naudojama geriamoji soda, actas arba citrina. Kaip valyti auksą valgomąja soda? Pirmiausia, sumaišydami sodą ir vandenį lygiomis dalimis, pagaminkite tirštą mišinį. Tuomet juo galima švelniai nupoliruoti. Taip pat galite valyti su šluoste, pamirkyta acte, nedideliu citrinos gabalėliu arba citrinos sultyse pamirkytu audiniu. Kad ir kuris būdas būtų pasirinktas, pabaigoje papuošalus reikėtų nuplauti.

Kaip valyti baltojo aukso auskarus?

Valant papuošalus verta prisiminti, kad baltasis auksas yra dar švelnesnis ir minkštesnis nei geltonas auksas. Todėl verta jį laikyti atskirose dėžutėse, kad netyčia nebūtų pažeistas. Jį prižiūrint taip pat vertėtų visiškai vengti šepetėlių. Taigi, kaip valyti baltąjį auksą, kad išsaugotume jo žavesį? Šiuo atveju neabejotinai geriausiai tinka minkštos šluostės. Kai kurie juvelyrai rekomenduoja naudoti amoniako tirpalą, į kurį papuošalus reikėtų panardinti prieš poliravimą.

Užs. 13350