Ką padarė, kad išliktų Papilio mokykla, ar tik laukia „natūralių procesų“?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Savivaldybės tarybos narys Kęstutis Isakas sakė, kad savivaldybės administracija turėtų labiau kontroliuoti mokyklų vadovų darbą ir parengti strategiją, padėsiančią kaimo mokykloms išlikti
Svarstant klausimą dėl papildomo finansavimo Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus sąlyginiam 7 klasės komplektui, savivaldybės tarybos posėdyje pasisakė „Aušros“ mokyklos direktorė Saulė Venckūnienė. Ji į posėdį buvo pakviesta tarybos nario Kęstučio Isako pageidavimu, kurį politikas išreiškė prieš tai vykusiame Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje.

Ką padarė, kad išliktų?

“Kas buvo daryta, kad būtų daugiau vaikų ir kad nereikėtų tokių sprendimų priiminėti? Nes taryba „pastatoma“ prieš faktą – žiūrėkit, pabalsuokit“,- praėjusio tarybos posėdžio metu į S. Venckūnienę kreipėsi K. Isakas. Atsakydama direktorė pabrėžė, kad viskas vyksta taip, kaip turėtų vykti pagal ugdymo planą. Anot jos, mokykla yra patraukli savo veiklomis, o tai, kad mokinių mažėja, jos teigimu, natūralus procesas.

“Miršta daugiau žmonių negu gimsta, yra natūralūs procesai, kurių sustabdyti, deja, neįmanoma. Kitas dalykas – emigracija iš kaimo į miestą taip pat yra nemaža, kaime nėra darbo, todėl, manau, yra labai natūralių priežasčių, kurios atvedė mus čia, kur atvedė“,- konkrečių priežasčių neįvardino mokyklos direktorė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com