
Naujausios
Tarybos nariai teiravosi, kokių priemonių ugdymo įstaigos vadovė ėmėsi, kad taip nenutiktų. „O ką daryt, jeigu vaikų nesurenkame?“- atsiduso ji.
„Biržiečių žodžio“ kalbinta D. Žalinkevičienė ramino, kad nelikus vidurinio ugdymo pakopos, gimnazija savo statuso vis tiek nepraras ir pagrindine mokykla ar kitos ugdymo įstaigos padaliniu netaps.
„Pagal taisykles, jeigu būtų bent dvylika vaikų, savivaldybės tarybos būtų galima prašyti klasę finansuoti. Mes tiek nesurenkame, nes aplink tiek vaikų nėra. Niekas apie gimnazijos statuso panaikinimą nekalba, nes ir pati Švietimo, mokslo ir sporto ministerija siūlo neskubėti. Žemesnėse klasėse mes vaikų turime – ir 21, ir 18... Yra įvairiai. Bet čia viskas priklausys nuo to, kokie bus priimti teisės aktai šalies mastu. Čia ne mano nuojauta reikia vadovautis, o įstatymais ir mokinių pasirinkimais. Sunku prognozuoti, kaip bus. O gimnazija tikrai – ir domisi, ir važinėja, ir kalbina. Deja...“,- sakė D. Žalinkevičienė.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos mokyklų tinklo pertvarkos taisyklėse numatyta, kad vidurinio ugdymo pakopoje vienuoliktai klasei sudaryti reikalingas bent 21 mokinys, antraip ministerija klasės nefinansuos.