Justinas Stanislovaitis: „Norėčiau turėti super galią – nemiegoti aštuonias valandas, bet skirti jas geriems darbams“

J. Grubinskaitės nuotr.
Justino Stanislovaičio gyvenimas toks įvairus, kad vienintelis dalykas kurio norėtų – nemiegoti, taip galėtų įgyvendinti dar daugiau idėjų.
Justinas Stanislovaitis – kompozitorius, aktorius, dainų muzikos ir tekstų kūrėjas, atlikėjas ir... šiek tiek biržietis. Sekmadienį Biržuose prasidėjo Justino turas per Lietuvą – su jo autorinės krikščioniškosios muzikos programa skambėjo ir gitara, o saksofonu pritarė šiaulietis Augustinas Skeberdis. Su Justinu susitikome koncerto išvakarėse, kalbėjomės apie muziką, atrastą tikėjimo kelią ir kodėl pirmoji turo stotelė – Biržai. Atlikėjas sako, kad Biržai pasirinkti ne atsitiktinai: „Mano žmona Laura biržietė, todėl norisi pirmiausiai atiduoti duoklę saviems“.

Atrado tikėjimo kelią

Jauno, energingo, tikinčio atlikėjo J. Stanislovaičio balsas rugsėjo 25-ąją, sekmadienį, 12 valandą skambės Papilio evangelikų reformatų bažnyčioje, tad dar bus galimybė pasiklausyti, įsiklausyti ir suprasti...

Prieš keletą metų pirmą kartą į rankas paėmęs Bibliją, kurią prilygina Lietuvos Konstitucijai ir rekomenduoja ją perskaityti visiems, Justinas sako, kad Biblijoje galima atrasti daug gyvenimo tiesų. Už atrastas gyvenimo tiesas jis dėkingas Biržų evangelikų reformatų bažnyčios kunigui Rimui Mikalauskui, kuris tikėjimo keliu vedė jo žmoną Laurą: „Būtent žmona atvedė mane į evangelikų reformatų tikėjimą“.

Justinas neslepia – atrastas tikėjimas jį paskatino surengti turą per Lietuvą ir taip atiduoti duoklę. „Be muzikos daugiau nieko nemoku. Koncertai bažnyčioje – nemokami, man svarbu prisidėti prie reformatų bendruomenės, tad koncerto kaina – auka bažnyčiai. Gal užsuks naujų veidų, gal kažkas liks bendruomenėje. Turas bažnyčiose – bendruomeninis darbas“, – šypsosi atlikėjas.

Jis juokauja, kad save vadina viso etato muzikantu, nes visa veikla susijusi su muzikavimu – darbo dienomis dirba radijo stotyje X FM, savaitgaliais – koncertai, jei ne bažnyčioje, tai Lietuvos scenose.

„Visos mano dienos – apie muziką ir su muzika. Jei nėra koncertų, užsiimu kūryba – sau ir kitiems, viską, kas su susiję su muzika, tai ir darau. Pradėjome organizuoti renginius, pirmasis renginys vyko Palūšėje – „Water music Palūšė“. Buvo geras debiutas. Žiūrėsime, kur jis nuves“, – apie kasdienybę ir gyvenimą su muzika pasakoja Justinas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com