Jubiliejinis „Lino žiedo“ žymuo – ilgamečiam kultūros darbuotojui

S. Vadapolo nuotr.
Šiemet „Lino žiedo“ žymeniu apdovanotas vabalninkietis kultūros darbuotojas Aloyzas Janulis.
Sekmadienį Vabalninko miesto šventėje dvidešimt penktasis „Lino žiedo“ žymens apdovanojimas bus įteiktas ilgamečiam kultūros darbuotojui, režisieriui Aloyzui Januliui.

Vienas iš „Lino žiedo“ žymens apdovanojimo steigėjų, vabalninkietis, folkloro kolektyvo „Saulala“ senbuvis Algirdas Garbauskas „Biržiečių žodžiui“ sakė: „Aloyzas – talentingas režisierius, puikus pasakorius, žinomas, kaip vienas geriausių skaitovų ne tik Vabalninke, bet ir Biržų rajone, ištikimas savo krašto patriotas. Šiemet jam sukako 70 metų. Jo naujausia režisuota etnografinė programa su pavaidinimais ir padainavimais „Tamošiaus piršlybos“, kaip ir kiti jo režisuoti kūriniai, garsina Vabalninko kraštą, o šį mėnesį kaip tik sukaks vieneri metai po premjeros“.

A. Janulio kolegė, Biržų kultūros centro Vabalninko skyriaus meno vadovė Audronė Stapulionienė kalbėjo: „Aliukas 42 metus atidavė kultūrai, ir dabar, būdamas pensijoje, ateina ir padeda neprašydamas jokio atlygio. Jį galima drąsiai vadinti žodžio žmogumi, su kuriuo gera dirbti, su kuriuo visada gali pasitarti, kai pritrūksti idėjų – vienas kitą suprantame iš pusės žodžio. Beje, gegužės 13 dieną Vabalninko kultūros namuose vyks naujausio Aloyzo režisuoto spektaklio premjera. Verta ateiti ir pasižiūrėti“.

„Lino žiedo“ žymuo kasmet teikiamas labiausiai nusipelniusiam vabalninkiečiui. Apdovanotieji įrašomi į Vabalninko miesto knygą. Įprastai šis garbingas apdovanojimas teikiamas per Vabalninko miesto gimtadienį balandžio pabaigoje. 1792 m. balandžio 26 d. Lietuvos didysis kunigaikštis Stanislovas Augustas Poniatovskis Vabalninkui pakartotinai suteikė miesto teises ir patvirtino herbą. Todėl balandžio 26-oji švenčiama kaip Vabalninko miesto diena.

Susijusios naujienos