„Jei kiekvienas biržietis atneštų po akmenį...“

Asmeninio R. Mikšio archyvo nuotr.
„Mūsų Biržai – labai patrauklus miestas, bet tobulumo ir grožio riba dar toli, todėl privalome to siekti, nesvarbu, kiek tai ilgai betruktų. Yra dar labai daug apleistų vietų, nepanaudotų galimybių“, – sako profesionalus projektuotojas – konstruktorius R. Mikšys.
„Žmogus man yra darbo ir gyvenimo pagrindas – taip jau mane išauklėjo tėvai. Labai dažnai man visa biurokratija lieka paskutinėje vietoje. Deja, Lietuvoje tokia keista sistema – kuo labiau stengiesi padėti žmogui, tuo labiau susiduri su biurokratija ir nukenti nuo valdininkų“, – tokiomis mintimis dalijasi šiandieninis pašnekovas, projektuotojas-konstruktorius Rihardas Mikšys. Aktyvus vyras prieš keletą metų Biržų rajono vadovams pasiūlė idėją, kaip atgaivinti miesto centre esančią Agluonos upės krantinę. Kol kas ši idėja neįgyvendinta ir, berods, savivaldybės kuluaruose kol kas nei pristatyta, nei apie ją diskutuota.

„Biržiečių žodis“ paprašė R. Mikšio plačiau papasakoti apie idėją bei pasidalinti savo mintimis apie kitas Biržų miesto viešųjų erdvių problemas.

Prieš keletą metų vietinėje žiniasklaidoje pristatėte savo idėją dėl prieplaukos įrengimo Agluonos krantinėje biržiečiams gerai žinomoje vietoje prie istorinio buvusio banko pastato. Ta vieta ir idėja Jums iki šiol neduoda ramybės...

Taip, iš tikrųjų, ta apleista vieta tikrai neduoda ramybės. O dėl prieplaukos projektavimo – pirminė idėja buvo mano. „Biržiečių žodyje“ gal prieš kokius 4-5 metus buvo paviešintas pirmutinis pats paprasčiausias prieplaukos variantas, kuris, manau, dabar jau gal būtų realiausias, nes antrasis, daug modernesnis variantas, kažin ar kada būtų įgyvendintas, nes nelabai kas iš savivaldybės valdininkų (išskyrus kitas tarnybas) leidosi tuo metu į rimtesnes diskusijas. Nors bendromis savivaldybės ir biržiečių bei vieno biržiečio verslininko, dirbančio Rygoje ir norinčio finansiškai padėti, vietinių verslininkų jėgomis tikrai ta idėja galėtų būti įgyvendinta. Man labai smagu, kad dabar, atgaivinus tas mintis, gana daug biržiečių tą idėją palaiko.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/