Jei 3000 maisto davinių gavėjų padirbėtų, rajonas blizgėtų

V. Leščinskienės nuotr.
Naujausiame maisto davinyje labiausiai skurstantiems – daugiausia aukščiausios kokybės produktų, bet vis dar atsiranda sakančių, kad „per prastai“.
Europiniuose maisto daviniuose labiausiai nepasiturintiems – ir ekologiškas aliejus, ir ekologiškas cukrus, ir aukščiausios rūšies miltai, ir mėsos konservai... Atrodo, gamink, valgyk ir džiaukis, tačiau... Užuot pasakę „ačiū“, dalis maisto davinių gavėjų niurzga, kad mažai ir prastai.

Naujausio davinio vertė

Antradienį Papilio seniūnijoje buvo paskutinė maisto davinių dalijimo diena. Nors tokie labdaros lauknešėliai liaudyje vadinami „kruopomis“, naujausiame davinyje jų nė su žiburiu nerasi.

„Pakelis ekologiško cukraus, indelis kondensuoto pieno, dvi skardinės vištienos konservų, viena kiaulienos konservų, indelis konservuotų pupelių, stiklainis burokėlių, kilogramas aukščiausios rūšies miltų, litras ekologiško nerafinuoto rapsų aliejaus, pakelis makaronų ir pakelis sausainių. Tai sudaro beveik 14 eurų vertės davinio turinį“,- išvardino Papilio seniūnijos socialinio darbo organizatorė Rita Valbasienė.

Jei šeimoje yra daugiau asmenų, pavyzdžiui, šeši, tai davinio, nurodyto vienam asmeniui, turinys padidėja šešiskart. „Be proto gerai“, – pridūrė R. Valbasienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com