Jaunimo verslumui skatinti pinigų skyrė ir Savivaldybė

Jaunimo verslumui skatinti pinigų skyrė ir Savivaldybė

Jaunimo verslumui skatinti pinigų skyrė ir Savivaldybė

Šiauliuose iš miesto biudžeto skirta 150 tūkstančių litų jaunimo verslumo skatinimo programai, kurią įgyvendins Verslo inkubatorius.

Irena Budrienė

irena@skrastas.lt

Užduotis – per metus dešimt įmonių

„Peržiūrėję šių metų miesto biudžetą, pirmą kartą nusprendėme paremti jaunimo verslumo skatinimo programą“, – sakė Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas. Mero žodžiais, jaunimui reikia sudaryti sąlygas, kad jis bent pradėtų galvoti apie nuosavo verslo kūrimą.

Jis priminė, kad kuriant Šiaulių verslo inkubatorių, Savivaldybė prisidėjo: „Iš cheminės valyklos atpirkome pastatą ir kartu su Ūkio ministerija įkūrėme Verslo inkubatorių.“

Savivaldybė prašo Verslo inkubatoriaus vykdyti jaunimo verslumo skatinimo programą. „Bus siekiama išugdyti bent dešimt jaunų verslininkų, kurie įkurtų savas įmones“, – sakė J. Sartauskas.

Planuojama, kad Verslo inkubatorius konsultuos, teiks biuro ir buhalterinės apskaitos paslaugas.

Dar prie Verslo inkubatoriaus planuojama kurti dvi neformaliojo ugdymo įstaigas, kurios ugdytų aukštesniųjų klasių moksleivius, išmokytų verslo abėcėlės.

„Įgiję žinių verslo srityje, moksleiviai drąsiau jaustųsi rinkdamiesi specialybę – gal suprastų, kad reikia techninio išsilavinimo“, – svarstė J. Sartauskas.

Ieškos deimančiukų

Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys teigia, kad verslumas, ypač jaunimo, Šiaulių mieste yra per mažas.

„Vakarų šalyse vienam tūkstančiui gyventojų tenka 50 įmonių, o Šiauliuose jų yra tik 18–20. Kaimo vietovėse verslo iš viso beveik nėra“, – sakė direktorius.

A. Valys pateikė pavyzdį, kad Kauno bendrojo lavinimo mokyklose veikia apie 150 moksleivių mokomųjų verslo bendrovių, o Šiauliuose – tik 5. Iš jų dvi veikia Juliaus Janonio gimnazijoje, trys – Šiaulių profesinio rengimo centre.

„Verslo inkubatoriuje įkūrus Ekonominę moksleivių mokyklėlę būtų galima vyresniųjų klasių moksleivius supažindinti su rinkos dėsniais, bankų ir mokesčių sistema“, – pripažino A. Valys.

Kita programos dalis bus skirta jaunų žmonių – nuo 14 iki 29 metų – verslumui ugdyti.

„Pirmą kartą Savivaldybė, kaip Verslo inkubatoriaus dalininkas, suformulavo mums konkrečią užduotį. Manau, kad projektas bus tęstinis, nes per vienerius metus sunku tikėtis jaunų verslininkų proveržio“, – svarstė direktorius.

Idėjos

Viena iš Verslo inkubatoriaus sričių – jaunų žmonių, norinčių pradėti savarankišką veiklą, konsultavimas ir verslo idėjų generavimas.

„Kartais jaunimo verslo idėjos atrodo labai naivios, bet ir jose galima atrasti deimančiukų“, – sakė A. Valys.

Jaunoms įmonėms remti žadamas verslo krepšelis biuro ir apskaitos paslaugoms. „Bene įdomiausia programos dalis – HUB-as – mini inkubatorius, veiksiantis Verslo inkubatoriuje“, – intrigavo direktorius.

Anot jo, HUB-as – kūrybiška erdvė su geru interneto ryšiu ir visais įmanomais patogumais. Tokią erdvę įmanoma įkurti, nes atsirado žmonių, norinčių joje dirbti.

„Susirinktų jauni įvairių profesijų ir pomėgių žmonės, kurie dirbdami toje pačioje erdvėje ir pasiginčydami taptų tobulėjančia bendruomene“, – sakė A. Valys.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

NAUJOVĖ: Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys atskleidė, kad viena iš jaunimo verslumo skatinimo priemonių bus HUB-as – kūrybiška erdvė su geru interneto ryšiu ir visais įmanomais patogumais.

UŽDUOTIS: Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas pranešė apie užduotį Šiaulių verslo inkubatoriui – per metus išugdyti bent dešimt jaunų verslininkų, kurie įkurtų savas įmones.