Jaunimo veikla Nemunėlio Radviliškyje

Asmeninio albumo nuotr.
Greta Garalevičiūtė sako, kad susibūrę jaunuoliai bendrauja, ugdo savęs pažinimo įgūdžius, kartu ieško sprendimų, žaidžia komandinius žaidimus – konkuruoja, tačiau visada vieni kitus palaiko.
Savo aplinkoje pastebime, kad jaunimas dabar labai pamėgęs virtualų bendravimą, virtualius žaidimus. Prie kompiuterių ekranų praleidžiama didžioji dalis dienos, o kartais ir visa para. Daugeliui tai atstoja realius draugus. Taip vis labiau jauni žmonės užsisklendžia savame pasaulyje ir atitolsta nuo realaus gyvenimo.

Kas vilioja iš namų jaunimą?

Pasvaliečiai, vadovaujami Viktorijos Gaspariūnaitės, sumanė išvilioti jaunimą iš namų, įprasminti jų laisvalaikį bei parodyti, kaip būryje smagu kartu ką nors smagaus nuveikti. Apie tai pasikalbėti sutiko mobilaus jaunimo darbuotoja iš Pasvalio Greta Garalevičiūtė. Ji pristatė VšĮ „Socialinė iniciatyva“ veiklą, kurioje dalyvauja ir Biržų rajono jaunimas. Greta su kolege Kornelija Šulčiūte darbuojasi Biržų rajone.- susitinka su Papilio, Vabalninko, Nemunėlio Radviliškio jaunimu. Šios vietovės pasirinktos ne atsitiktinai – didesnės gyvenvietės, todėl ir jaunimo čia daugiau. O jų tikslas ir vizija – socialiniai pokyčiai jaunimo gretose. Vardan šio tikslo direktorė Viktorija Gaspariūnaitė rašo projektus ir gauna paramą šiai veiklai. Mobilios jaunimo darbuotojos atvyksta į pasirinktą vietą, kurioje nėra įsteigtų dienos centrų, kur jaučiamas poreikis kurti laisvalaikį jaunimui. Tam įkurtos jaunimo grupės, kurioms galioja pagrindinė ir labai griežta taisyklė – alkoholis netoleruojamas.

Užsiėmimuose jaunimas žaidžia stalo žaidimus, sportuoja, šaudo iš lankų, eina drauge maudytis bei organizuoja įvairius žygius... Yra galimybė išvažiuoti į užsienio valstybes – vyksta tarptautiniai mainai. Pagal tokią tarptautinių mainų programą Marijus Valkiūnas greitu laiku savaitei išvažiuos į Lenkiją. Šiuo metu rengiamas dar vienas projektas, už kurį, kaip sako Greta, spaudžiami kumščiai – galbūt pavyks visus miestelyje besirenkančius jaunuolius išvežti į Italiją. Apie tai kalbėta su pačiu jaunimu – teirautasi, į kurią šalį norėtų nuvykti. Laimėjo Italija.

Laukiami keturiolikmečiai ir vyresni

Nemunėlio Radviliškyje jau antri metai vyksta iniciatyvos aktyvinant jaunimą. Į šiuos susitikimus kviečiami 14 – 29 metų amžiaus jaunuoliai, tačiau neišvaromi ir trylikamečiai. Vienas iš jų, dvidešimtmetis Marijus, yra pats vyriausias. Ilgokai šis jaunimas neturėjo galimybės atšalus orams sportuoti. Tačiau neseniai Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas žadėjo leisti sportuoti Nemunėlio Radviliškyje esančioje daugiafunkcio sporto salėje.

Greta su dėkingumu mini seniūnijos seniūną Giedrių Kubilių ir seniūnijos sporto organizatorių Gintarą Kavoliūną už bendravimą, bendradarbiavimą, už idėjų palaikymą.

Kam patinka maudynės, o kam tinklinis

Marijus džiaugiasi, kad net iš kito rajono atvažiuoja žmonės, kurie „prajudina“ jaunimą. Jam įdomios savęs pažinimo užduotėlės. „Bendrai, – sako Marijus, – man viskas yra labai įdomu“.

Kitai dalyvei G. Glebavičiūtei labiausiai įstrigo išvyka į Biržus, pasiplaukiojimas vandens dviračiais, po to maudynės Latvelių žvyro karjere. Ypač merginai patiko mokymasis plaukti su irklentėmis. Mokantis plaukti irklentėmis visko pasitaikė: ir apsivertė, ir į žoles įplaukė. „Svarbiausia išlaikyti lygsvarą“, – pataria koordinatorė Greta. Gabrielius Vitinš prasitarė, kad jam labiausiai patinka žaisti tinklinį Germaniškio daugiafunkcio centro salėje. Prie radviliškiečių prisijungia ir germaniškiečiai. Pavyzdžiui, Vytautas Jasiūnas ir Faustas Kylius ne tik kartu sportuoja Germaniškyje, tačiau važiuoja ir į Nemunėlio Radviliškį, į jame vykstančius užsiėmimus.

Ką užsiėmimuose veikti, priklauso nuo jaunimo noro ir oro sąlygų. Jei jie ateina be nuotaikos ar pavargę, į tai atsižvelgiama ir tądien pasirenkamas ramesnis užsiėmimas, pavyzdžiui – pokalbiai. Temas, vėlgi, pasiūlo pats jaunimas. Kai kas aktyviai įsijungia, kurie santūresni, tiems reikia ilgesnio laiko „apšilimui“. Šią veiklą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas, prisideda ir Biržų rajono savivaldybė. Iš projekto lėšų perkamas inventorius: paspirtukai, kamuoliai, irklentės, stalo žaidimai ir pan. Filmams žiūrėti įsigytas projektorius. Štai praeitą trečiadienį jaunimas suko ruletę ir tokiu būdu buvo išrinktas bei peržiūrėtas filmas „Jėgos reindžeriai“.