Japonai Šiauliams siūlo deginti atliekas

Japonai Šiauliams siūlo deginti atliekas

Japonai Šiauliams siūlo deginti atliekas

Vakar Šiaulių miesto savivaldybėje lankėsi verslininkai iš Japonijos Aomori prefektūros. Tarpininkaujant Lietuvos nacionalinio verslo konfederacijai svečiai siūlė Šiauliams naują atliekų deginimo technologiją, kuri esą mažiau teršia aplinką.

Irena BUDRIENĖ

irena@skrastas.lt

Išrasta prieš penkerius metus

Japonų verslininkai susitikime su Šiaulių miesto vadovais teigė, kad jų išrasta atliekų perdirbimo technologija yra nauja ir vienintelė.

„Kito tokio dalyko pasaulyje nėra“, – aiškino svečiai. Japonijoje ši technologija pradėta taikyti prieš penkerius metus, dvejus metus šalyje veikia pagal ją pastatyta atliekų perdirbimo gamykla.

Savivaldybės posėdžių salėje Šiaulių miesto vadovai ir Tarybos nariai buvo supažindinti su šia japonų verslininkų sukurta ir užpatentuota atliekų deginimo technologija – rodytos skaidrės ir demonstruotas reklaminis filmukas.

Gali sudeginti įvairias atliekas

Pristatymo metu teigta, kad gamykloje gali būti perdirbamos įvairios atliekos, net plastikas ir padangos, sudeginamos šlapios frakcijos. Tai esą labai patogu, nes šiukšlių nebereikia rūšiuoti.

1000 laipsnių temperatūrą pasiekiantis įrenginys turi atliekų džiovinimo ir anglinimo zonas. Per parą gali sudeginti nuo 15 iki 20 tonų atliekų. Po atliekų deginimo liekančius pelenus japonai vadino liktine keramine medžiaga, kuri neva yra nenuodinga ir gali būti naudojama betonui ir asfaltui gaminti.

Svečiai aiškino, kad naudojant jų išrastą technologiją atliekas įmanoma perdirbti minimaliai teršiant aplinką.

Demonstruotos skaidrės, kuriose nurodyti į aplinką po atliekų perdirbimo patenkantys teršalų kiekiai – visi mažesni už leistinas ribines vertes. Pavyzdžiui, vėžį sukeliančio dioksino siūlomas įrenginys į aplinką išmeta dvigubai mažiau nei leidžiama Japonijoje.

Koziris – maža kaina

Verslininkai iš Japonijos primygtinai siūlė Šiaulių miesto savivaldybei įsigyti šią atliekų deginimo gamyklą, kuri, be jau minėtų privalumų, yra nebrangi ir, jų žodžiais, gali būti įrengta net paprastame angare. Tai esą įmanoma, nes pagal naują technologiją įrenginiui nereikia naudoti karščiui atsparių brangių medžiagų, o jo priežiūra esanti minimali.

Pristatyme abejota, ar įmanoma deginti atliekas neteršiant aplinkos.

Lietuvos nacionalinio verslo konfederacijos generalinė direktorė Nijolė Ulinskienė tvirtino, kad japonų verslininkų siūlomą atliekų deginimo gamyklą Savivaldybė gali įsigyti ir be Aplinkos ministerijos palaiminimo. „Tokius dalykus vietos valdžia sprendžia pati“, – teigė N. Ulinskienė.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

SIŪLYMAS: Į Šiaulių miesto savivaldybę atvykusi verslininkų delegacija iš Japonijos Aomori prefektūros siūlė pirkti jų sukurtos technologijos atliekų deginimo gamyklą. Nuotraukoje delegacijos nariai (iš kairės) Kenji Yamashita, Rikumu Jin ir Seisho Tani.