Išsipildymo akcijoje – biržietė Vakarė

Asmen. album. nuotr.
Biržietė Vakarė – gabi, protinga mergaitė, tačiau jos gyvenimą sunkina liga. Nuotraukoje – su mama Lina.
Penktadienį vyko „Išsipildymo akcijos 2020“ paramos koncertas, kurio metu žmonės galėjo paaukoti pinigų sunkiai sergantiems vaikams. Akcijoje dalyvavo ir biržietė Vakarė, dėl kurios į akcijos organizatorius kreipėsi jos gydytoja Giedrė Šipelienė.

Vakarė negali judėti dėl retos genetinės ligos. Biržiečiai mergaitę jau pažįsta, esame aprašę jos istoriją. Ypatingai džiaugiamės, kad Vakarė ir toliau visomis jėgomis kabinasi į gyvenimą, mokosi gerais pažymiais, laisvalaikiu mergaitė piešia į burnytę įsikandusi pieštuką.

Dvylikametės Vakarės mama Lina „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad ji su dukra nelinkusios prašyti pagalbos, bet jeigu jos sulaukia, yra malonu. „Išsipildymo akcijai“ Vakarę užregistravo jos gydytoja. Mergaitės istorija buvo atrinkta organizatorių ir pateko į vieną iš 8 istorijų, kurias rodė akcijos metu. Lina pasakojo, kad ji pati ir duktė televizijos laidos nežiūrėjo. Per sunku. Pasak Vakarės mamos, dukrai reikia planšetinio kompiuterio bendravimui ir lavinimuisi, nes senasis jau beveik nebenaudojamas. Taip pat būtų reikalingos ir slaugos priemonės, funkcinė lovytė. Tikimasi, kad akcijoje surinktos lėšos padės svajones įgyvendinti.

-Mes su liga jau susigyvenome, kapstomės taip, kaip sugebame, o gerų žmonių visada atsiranda. Mechanizmas jau užsuktas, pradžia padaryta, o kas bus toliau, nežinome, – kalbėjo Vakarės mama. Žmonės, norintys padėti Vakarei, gali kreiptis į „Biržiečių žodžio“ redakciją.

Gydytoja G. Šipelienė po koncerto socialiniame tinkle pasidalino savo komentaru:

„Kiekvienas gyvename savo gyvenimus, neretai sureikšmindami ir susireikšmindami smulkmenose. Mes tik galime nuspėti, kokias fizines ir dvasines kančias išgyvena ,,Išsipildymo akcijos“ vaikai, o apie mamų ir tėčių skausmą tyliu išvis... Paprastai jie nesiskundžia, nieko nekaltina, nieko neprašo, nereikalauja, tiesiog gyvena. Neretai įkalinti tarp keturių sienų, jų kelionių maršrutas ligoninė-namai-ligoninė, o didžiausia svajonė – tiesiog išgyventi. Oriai, kiek tai įmanoma. Galvojate, prašyti lengva?

Galvojate, paauglei mergaitei, sukaustytai negalios, filmuotis lengva? Dvasinė stiprybė ir šviesa, sklindanti iš jų, nenustoja stebinti ir pribloškia kaskart.“

Paramos projektas sėkmingai gyvuoja daugiau nei dešimtmetį. Už suaukotas lėšas vaikų globos namų auklėtiniai ir likimo nuskriausti vaikai gavo reikalingą gydymą bei būtiniausią pagalbą. Vaikams nupirkti vaistai, atliktos operacijos, nupirkta medicininė įranga, pagerinta buitis ir suteikta papildoma reabilitacija.