B. Petkevičiūtės nuotr.
Pirmą kartą balsuojančiam Danieliui apsispręsti buvo lengva.
Sekmadienį pareigingi piliečiai skubėjo į artimiausias rinkimų apylinkes atiduoti savo balsą. Vėlyvą Lietuvai ypatingos dienos popietę „Atžalyno“ rinkimų apylinkėje rinkėjų buvo nedaug. Ant mano balsavimo lapelio buvo išspaustas skaičius 462. Tiek balsų šioje apylinkėje jau buvo atidavę biržiečiai.

„Atžalyno“ rinkimų apylinkės pirmininkė Lina Bartuševičienė patikino, kad dar yra laiko, nors prisiminė, kad prieš ketverius metus rinkėjai buvo lyg ir aktyvesni... Viena komisijos narė, stebinti rinkimus ne pirmą kartą, pasakojo, kad rinkėjai šiemet įvairaus amžiaus, o ir jaunimo nemažai. Paklausta, ar žmonės ateina jau tvirtai apsisprendę, ar dar užtrunka paslaptingojoje balsavimo kabinoje, moteris sakė, kad seni žmonės užtrunka ilgiau. Pasak komisijos narės, „Atžalyno“ rinkimų apylinkei priklauso 2004 asmenys, o rinkimuose savo valią išreiškia vidutiniškai tik pusė jų.

Prie balsavimo kabinos nedrąsiai eina pirmą kartą balsuojantis aštuoniolikmetis Danielius. Jaunuolis sakė, kad privalo atlikti pilietinę pareigą, o apsispręsti už ką balsuoti nebuvo sunku.

Iš balsavimo salės su šypsena išeina rinkėja Aušra su vyru. Paklausus, už ką balsavo, moteris neatskleidžia:

-Už vieną ir tą patį žmogų kaip ir anksčiau. Mūsų visa šeima jį palaiko. Tad pasirinkti nebuvo sunku. Gal buvo sudėtingiau apsispręsti dėl partijų,- pasakojo rinkėja. O Aušros vyras juokavo, kad balsavo už tą, kaip liepė žmona.

Kita, jauna rinkėja Agnė sakė atėjusi balsuoti tik iš pilietinės pareigos, o ne dėl to, kad tiki geresniu rytojumi.

-Eiti į rinkimus išvis nenorėjau, nes nėra už ką balsuoti. Tiesiog atsirinkau tuos, kurių nenorėčiau matyti Seime, ir pažymėjau tai, kas liko, – kalbėjo 28 metų rinkėja.

Įmetusi savo balsus į dėžę, ramia sąžine išėjau. Nors ir sunkiai tikėdama tuo geresniu rytojumi. Vis tiek. Nes jeigu visi ir toliau galvos ką gali pakeisti tas vienas balsas, o išsidrėbę ant sofos burnos ant išrinktųjų, niekas taip ir nepasikeis.