Išleistas antrasis „Padubysio kronikų“ numeris

Išleistas antrasis „Padubysio kronikų“ numeris

Išleistas antrasis „Padubysio kronikų“ numeris

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo akto signataro Romualdo Ozolo įkurtas paramos fondas „Už teisingumą Lietuvoje“ išleido jau antrąjį istorijos ir kultūros žurnalo „Padubysio kronikos“ numerį. Regioninis žurnalas šįkart talpina straipsnius ne tik apie krašto kultūros istoriją, bet ir apie kelius, paukščius ar senovines Dubysos regiono sodybas. Leidinio redkolegija, susirinkusi Bazilionų (Šiaulių rajonas) vidurinėje mokykloje, jau dėlioja ir trečiąjį unikalaus žurnalo numerį.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Išplėstas temų ratas

Antrajame „Padubysio kronikų“ numeryje, skirtingai nuo pirmojo, kuris buvo orientuotas grynai į Padubysio krašto istoriją, spausdinami straipsniai ne tik istorinėmis temomis, bet ir nūdienos aktualijos. Žurnale atsirado nauja rubrika „Šiandien“, kur žinomi žmonės diskutuoja apie šiandienos aktualijas.

„Šioje rubrikoje publikuojamas pokalbis, kaip Padubysio krašte gyvena Lietuva. Kokia ji čia? „Šiandienos“ aktualijų tradiciją tęsime ir kituose žurnalo numeriuose“, – pristatydamas žurnalą sakė R. Ozolas.

Žurnale pagrindinis krūvis, pasak R. Ozolo, teko istorijos eskizams.

„Padubysio krašto istorijos metmenis žurnale interpretuojame labai plačiai – nuo archeologijos iki spaudos, aukštosios kultūros atėjimo į šį kraštą. Valstietiškąją krašto kultūrą pristato vienos kaimo sodybos aprašas. Greta yra pasakojama, kaip kinas, radijas ir televizija atėjo į šį kraštą tarpukario laikotarpiu. Kaip buvo tiesiamas magistralinis kelias nuo Bubių per šiandieninį Kurtuvėnų regioninį parką“, – apie pagrindines numerio temas pasakojo R. Ozolas.

Žurnalas gausiai iliustruotas. Greta istorinių nuotraukų ir šiandieninis Padubysio kraštas Rimgaudo Šlekio fotografijose.

Sklaida po regioną

R. Ozolo teigimu, norėta sukurti žurnalą, kuris atspindėtų Padubysio regiono bendruosius interesus, pateiktų, kiek įmanoma, pažintiniu požiūriu įvairiapusę informaciją. Žurnalą numatyta leisti du kartus per metus, tad metų pabaigoje turėtų pasirodyti ir trečiasis žurnalo numeris, kurio straipsniai jau kaupiami, diskutuojama dėl aktualijų. Trečiasis žurnalo numeris bus skirtas švietimui Padubysio apylinkėse.

„Rūpi ir švietimo dabartis ir istorija“, – sakė R. Ozolas.

Žurnalo leidėjų teigimu, žurnalas tapo gana populiarus, juo domisi Padubysio regione gyvenantys žmonės. Žurnalas kol kas yra platinamas per kaimo parduotuves Bazilionuose, Pašiaušėje, Kurtuvėnuose, Pakapėje ir kitur.

Profesorius Vytenis Rimkus, šio žurnalo vyriausiasis redaktorius, džiaugėsi, kaip Bazilionų ir apylinkių žmonės domisi žurnale spausdinamais straipsniais, ginčijasi, kuris iš Dubysos slėnių nufotografuotas žurnalui iliustruoti.

Laimos PERMINIENĖS nuotr.

PLANAI: Istorijos ir kultūros žurnalo redakcinė kolegija Bazilionų vidurinėje mokykloje varto šviežiausią „Padubysio kronikų“ numerį ir aptaria trečiojo numerio planus. (Iš kairės) Romualdo Ozolo įkurto paramos fondo „Už teisingumą Lietuvoje“ direktorius Eugenijus Skrupskelis, archeologė Birutė Salatkienė, istorikas Arūnas Gumuliauskas, Romualdas Ozolas, Bazilionų vidurinės mokyklos direktorius Rimantas Gorys, menotyrininkas Vytenis Rimkus bei Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė.