
Naujausios
Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mantgirdas Ivaška „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad kuo daugiau erdvės ugniagesių transportui pravažiuoti, tuo geriau, o ypač šis Kelių eismo taisyklių pakeitimas turėtų pasiteisinti didžiuosiuose miestuose, kur automobilių grūstis yra sena, išopėjusi problema.
„Sovietinių laikų daugiabučiai turi mažas automobilių stovėjimo aikšteles. Biržuose daugiabučių gaisrų yra buvę palyginus nedaug ir kai reikėdavo privažiuoti prie gaisravietės, šiaip ne taip prasirangydavome – vis tik automobilių Biržuose ne tiek prigrūsta, kiek sostinėje. Daugiau erdvės, sakyčiau, reikia gesinant aukštesnius nei penkių aukštų daugiabučius, kadangi prireikia aukštesnių kopėčių, kurioms išskleisti reikia daugiau erdvės. Norisi tikėti, kad šis kelių eismo pakeitimas gyventojams įpūs sąmoningumo, paskatins susimąstyti – ar tikrai prie įvažiavimo paliktas automobilis netrukdys specialiųjų tarnybų transportui pravažiuoti“, – nuomonę šiuo klausimu išsakė M. Ivaška.
O kas bus daroma su ne vietoje pastatytais automobiliais? Kas juos patrauks? Policijos departamento informacijos teikimo skyriaus atstovų teigimu, jei pastatytas automobilis trukdo eismui, gyventojai raginami būti pilietiškais ir apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba internetu (www.epolicija.lt). Jei susisiekti su automobilio šeimininku nepavyksta, arba jis nepasirodo per pusvalandį, automobilis iškeliaus į privačią saugojimo aikštelę, už kurios teikiamas paslaugas transporto priemonės savininkui teks pačiam susimokėti. Piniginę paplonins ir pareigūnų skirta bauda už administracinį teisės pažeidimą.