Išgabeno 22 t. baldų ir 11 t. buitinės technikos

Rasos GUDEIKIENĖS nuotr.

Gegužės pabaigoje „Ecoservice projektai“ buvo skelbę pavasarinę švarinimosi akciją. Kai kurių seniūnijų gyventojai buvo kviečiami į tam tikras vietas pristatyti didelių gabaritų atliekas. Atliekos buvo išvežamos nemokamai. „Biržiečių žodis“ jau rašė, kad akcija pranoko jos organizatorių lūkesčius. Atliekoms išgabenti reikėjo nebe dviejų dienų, bet dviejų savaičių.

Biržų rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė (ekologė) Jurgita Bruniuvienė „Biržiečių žodžiui“ pateikė „Ecoservice projektai“ pavasarinės švarinimosi akcijos rezultatus. Iš rajono seniūnijų daugiausia, 33 tonos, išgabenta panaudotų nebereikalingų baldų. Buitinės technikos – 11 tonų. Stambiagabaričių atliekų surinkimo rekordininkė – Nemunėlio Radviliškio seniūnija. Neatsiliko ir Papilio seniūnijos gyventojai.

– Akcijos organizatoriai vienaip planavo, kitaip įvyko, tačiau didvyriškai visas atliekas išvežė. Akcija organizuojama jau kelerius metus, bet tokio kiekio stambiagabaričių atliekų gyventojai dar nebuvo atgabenę. Toks aktyvumas suardė atliekų išvežimo grafikų tvarką. Gyventojai pasielgė nelabai sąžiningai, todėl norėtųsi paprašyti, kad žmonės negyventų nuo akcijos iki akcijos ir savo nebereikalingus daiktus patys pristatytų į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles Biržų kaime ir Vabalninke. Juk paslaugos čia irgi nemokamos. Akcijos skiriamos žmonėms, kurie neturi savo transporto, neįgalūs, vieniši, kuriems sunku pasiekti minėtą artimiausią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, – primena vyriausioji specialistė Jurgita Bruniuvienė.