V. Leščinskienės nuotr.
Inga Butienė bijo žengti į balkoną, nes gali nukristi, todėl reikia remontuoti, tik neaišku, kieno lėšomis.
„Kai pavėluoju mokesčius sumokėti, mane gąsdina, kad nutrauks nuomos sutartį, o kai kreipiuosi pagalbos, gaunu špygą“,- piktinosi Papilio seniūnijoje, Kvetkuose socialiniame būste gyvenanti Inga Butienė. Moteris investuoja remontuodama būstą, tačiau ne visi darbai jos kišenei – bute reikia sutvarkyti rūkstančią krosnį, pakeisti išdužusį langą... Todėl tikisi būsto savininko – seniūnijos pagalbos. Panašios problemos kamuoja daugelį socialinių būstų gyventojų.

Investuoja, bet reikia ir pagalbos

„Pasižiūrėkite, kaip šis butas atrodė anksčiau – sienos juodos, kaip rūkykloje“,- nuotraukas telefone rodydama pasakoja moteris. I. Butienė teigia savo jėgomis ir lėšomis juodas sienas nušveitusi ir perdažiusi, tačiau iki normalaus remonto dar reikia nemažai investicijų. „Čia gyventi kol kas neįmanoma, nes rūksta pečius. Visą žiemą kūrenau jį, kad radiatoriai nesprogtų, bet bute buvo tiek dūmų, kad galima „kirvį kabinti“. Šiluma nesilaiko, nes pro langus vėjai ūžauja. Vienas stiklas virtuvėje išvis išdužęs, tai lipnia juosta užklijavau, bet naudos mažai“,- sako pašnekovė.

Moteris rodo virtuvėje esančią sieną, pro kurią sunkiasi rudos spalvos skystis, greičiausiai vanduo, o į balkoną bijo koją dėti – jis gali nuvirsti.

„Seniūnas žino mano problemas, bet sako, kad aš viską puikiai galiu susitvarkyti pati. Taip, kiek galiu, aš ir pasidarau pati, bet nesu visagalė. Nesu nei statybininkė, nei mūrininkė, be to, turiu negalią, patyriau insultą. Kiek galiu, tiek investuoju, bet ir seniūnija turi man padėti, prisidėti“,- įsitikinusi socialinio būsto gyventoja. Galimybės išsipirkti šį būstą moteris tikino nesvarsčiusi, nes daugiabutis prastos būklės. „Čia, Pakluonės gatvėje, yra trys daugiabučiai. Apie vieną jau rašėte, jis labai blogos būklės, kitas irgi jau pradėjęs irti, o šitas, vidurinis namas, kuriame mano socialinis būstas, dar visai neblogai laikosi“,- tvirtino I. Butienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/