Incidentas ore – laukimas ir nežinia ar pavyks pasiekti namus

I. Butkevičiūtės nuotr.
Biržietė Greta Vanagaitė lėktuvu keliauja maždaug 15 metų ir apie katastrofas stengiasi negalvoti, nors pati neseniai įsitikino, kad kelionė oru gali būti pavojinga.
Pastaruoju metu, mėgstantiems keliauti oro transportu, kilo neramių minčių – per savaitę įvyko net keturi rimti incidentai – skrisdami lėktuvu, žuvo šimtai žmonių, kitiems pavyko išsigelbėti. Biržietė Greta Vanagaitė sutiko pasidalinti įspūdžiais po ilgų valandų laukimo Norvegijos Torpo oro uoste: „Buvo šiek tiek nejauku matyti, kaip avariniu būdu leidžiasi lėktuvas, tačiau kelionių nežadu atsisakyti“.

Per savaitę – keturios lėktuvų avarijos

Šią savaitę daugelis, sulaikę kvapą, stebėjo transliuojamas žinias apie lėktuvų katastrofas. Pirmiausia skaudi nelaimė įvyko Azerbaidžene, vėliau Pietų Korėjoje, Kanadoje ir Norvegijoje – artimiausioje lietuviams ir biržiečiams šalyje, kurioje daugybė emigrantų iš Lietuvos ruošėsi šventėms keliauti į namus arba giminaičius Norvegijoje.

„Nelabai domiuosi lėktuvų katastrofomis, tačiau būtent prieš kelionę iš Norvegijos į namus, naršydama internete, aptikau pokalbių grupę, kurioje žmonės dalinosi katastrofos Azerbaidžane detalėmis“,- sakė G. Vanagaitė.

Moterį apėmė nesmagus jausmas, tačiau ji savo planų keisti neketino. „Tuo metu su dukrele svečiavomės pas anytą. Dukrytė pasiliko pas močiutę, o aš planavau grįžti į Lietuvą, nes laukė darbai. Gal ir gerai, kad tą įtampą Torpo oro uoste teko išgyventi man vienai“,- dalinosi nesmagia patirtimi Greta.

Ji sakė, kad apie tai, jog Norvegijos Sandefjordo Torpo oro uoste avariniu būdu leidosi „KLM Royal Dutch Airlines“ keleivinis lėktuvas „Boeing 737-800“, sužinojo tik tikrindama informaciją apie savo skrydį į Rygos oro uostą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/