Naujausios
„Biržiečių žodyje“ kiek anksčiau rašėme, kaip stipriai žmonės pasipiktino, gavę baudas už tai, kad kiemuose, ant žalios vejos stato savo automobilius. Stato dėl to, kad daugiau nėra kur statyti. Automobilių daug – o aikštelė viena. Kas pirmas grįžta namo, tas dar suspėja automobilį joje pastatyti. Kitiems belieka veja.
Žaliojoje zonoje savo automobilį buvo pasistačiusi ir garbingo amžiaus biržietė. Ji, kaip ir dar 14 jos kaimynų, gavo laišką. Laiške – administracinio nusižengimo protokolas, pranešimas dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo bei spausdintuvu atspausta nuotrauka įrodanti, kur automobilis stovėjo.
Sužinojusi, kad jos kaimynai, gavę laiškus, ruošėsi mokėti jame nurodytą baudą, moteris taip pat suskubo ją sumokėti. O kaip kitaip? Pažeidimas užfiksuotas.
Tačiau baudos O. Žemaitienė niekur negalėjo sumokėti: nei Pašte, nei terminaluose. Mat protokole nenurodyta, kokio dydžio bauda paskirta. Sutrikusi moteris ne kartą skaitė raštą, tačiau jokios pinigų sumos, kurią reikėtų mokėti, neaptiko ir paprašė pagalbos mūsų: gal mes akylesni?
Žiūrėk kaip nori, tačiau protokole apie numatytą baudą ar jos dydį nerašoma. Tik nurodyta, kokį Administracinių nusižengimų kodekso straipsnį senjora pažeidė ir kur galima pateikti paaiškinimus dėl nusižengimo, jei moteris tokių turi. Beje, nurodytas tik adresas, telefono numerio nėra.
– Jei nesumokėsiu baudos, bijau sulaukti antstolių, – kalbėjo biržietė.
Administracinio nusižengimo protokolą biržietei surašė Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis specialistas Jonas Čeponis. Išrašė taip, kaip priklauso, neprikibsi. Tačiau kaip žmogui susigaudyti teisinių terminų makalynėje? Ir ką daryti, gavus tokį painų protokolą?
Specialistas viską paaiškino. Kadangi moteris jau kartą buvo bausta už ne vietoje pastatytą automobilį, jai baudos iš karto skirti nebuvo galima. Moteris iš pradžių privalo kreiptis į Viešosios tvarkos skyrių.
Tačiau laiške apie tai, kad reikia kreiptis į Savivaldybę – nė žodžio. Specialistas aiškino, kad protokolas surašytas teisingai, pagal reikalavimus: nurodytas adresas, kas protokolą išrašė.
O ką daryti, jei valdiškas popierius žmogui nesuprantamas? Ar sunku prirašyti sakinį suprantama kalba, aiškiai nurodant, kur ir kada kreiptis?
Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas R. Sabas, iš karto teigęs, kad protokolai rašomi pagal standartą ir jo neiškraipysi, vėliau sutiko: pritrūko žmogiško požiūrio. Visai nesunku buvo ranka prirašyti paaiškinimą, kur, dėl kokios priežasties ir iki kada moteris turi kreiptis į Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių.