Į vicemero postą – akmenuotu ir priekaištų keliu

B. Petkevičiūtės nuotr.
Savivaldybės tarybos posėdyje daugiausia kritikos būsimai vicemerei Astrai Korsakienei išsakė politinio komiteto „Biržų atgimimas“ vienas iš lyderių Kęstutis Isakas, tačiau daugumai balsavus „už“, Astra Korsakienė gavo pareigas.
Ketvirtadienį savivaldybės taryba pritarė rajono mero Kęstučio Knizikevičiaus teiktai kandidatūrai į vicemero postą. Daugumai politikų pritarus, vicemero kėdė savivaldybės administracijoje atiteko iki šiol savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas ėjusiai Astrai Korsakienei. Tačiau prieš balsavimą, į šios tarybos narės „kiemą“ skriejo „akmenys“ – vienus politikė spėjo surinkti ir netgi „tėkšti“ atgal, o kiti A. Korsakienės pusėje taip ir liko...

Politinis sprendimas

Bene daugiausia diskusijų ir aistrų ketvirtadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje sukėlė rajono mero K. Knizikevičiaus siūlyta Astros Korsakienės kandidatūra į vicemero postą. Kelis kartus tarybos narių klaustas, kodėl buvo pasirinkta būtent ši kandidatė, meras akcentavo jos patirtį švietimo srityje, kurią ji, būdama vicemere, ir kuruos. Taip pat, kaip privalumą, nurodė loginį mąstymą, kuris, anot mero, labai reikalingas priimant sprendimus.

Panašius argumentus kolegoms dėstė ir pati A. Korsakienė, sakydama, kad darbas mokykloje išugdė jos gebėjimą operatyviai reaguoti į situacijas. Tarybos narei Irutei Varzienei pasiteiravus K. Knizikevičiaus, ar ši kandidatūra yra politinis sprendimas, rajono meras pripažino: „Taip, tai politinis sprendimas“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/