Į Šiaulius ateina dar du nauji investuotojai

Į Šiaulius ateina dar du nauji investuotojai

Į Šiaulius ateina dar du nauji investuotojai

Šiaulių miesto savivaldybė artimiausiu metu pasirašys dvi investicijų sutartis su UAB „Scania Lietuva“ ir UAB „Kensa“. Šios įmonės planuoja investuoti 8,5 milijono litų Šiaulių pramonės parke. Iš viso į parką jau pradėtų ir planuojamų investicijų suma siekia 103 milijonus litų, kuriamų naujų darbo vietų skaičius auga iki 1300.

Irena BUDRIENĖ

irena@skrastas.lt

Sulaukia vis daugiau investuotojų

Ne kartą dėl plyno lauko investicijos į Šiaulių pramonės parką kritikuota Šiaulių miesto savivaldybė pradeda skaičiuoti grąžą. Vienas po kito kreipiasi investuotojai, planuojantys kurtis parke ar ketinantys čia plėsti savo verslo apimtis.

Savivaldybės Investicijų ir miesto plėtros skyriaus vedėja Aistė Žalevičienė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad su Pramonės parke kurtis žadančia bendrove „Scania Lietuva“ jau derinama investicijų sutartis, rengiami sklypo dokumentai. Šios bendrovės investicijos sieks 3 milijonus litų. „Scania Lietuva“ žada sukurti 15 naujų darbo vietų.

Kita bendrovė, su kuria bus pasirašyta investicijų sutartis, – baldus eksportuojanti įmonė „Kensa“. Jos investicijos sieks 5,5 milijono litų. UAB „Kensa“ dirbs 200 darbuotojų, iš kurių 70 – naujai įkurtose darbo vietose.

Kol vienos bendrovės rengia investicijų sutartis, kitos projektuoja, derina techninius projektus ir stato gamyklas.

A. Žalevičienės žodžiais, džiugina žinia, kad jau parke veikiančios įmonės planuoja plėtrą. Pirmasis investuotojas, gofruotojo kartono gamintojas UAB „Lietmeta“, pateikė prašymą prijungti antrą sklypą. UAB „Lietmeta“ planuoja dvigubai didinti gamybos apimtis. Ši įmonė jau investavo 2 milijonus litų, antra tiek dar žada investuoti ir sukurti 40 naujų darbo vietų. Iš viso įmonėje dirbs 50 darbuotojų.

Investuotojus, pasak A. Žalevičienės, tenkina sutvarkyta parko infrastruktūra ir lengvatos. Atitinkantys minimalius reikalavimus investuotojai – įkuriantys ne mažiau kaip 5 darbo vietas ir įdedantys ne mažesnes kaip 2 milijonų litų investicijas į vieną hektarą, yra dešimtmečiui atleidžiami nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių.

Lyderės – „Rol/Statga“ ir UAB „BI Technology“

A. Žalevičienė pabrėžia, kad Šiaulių pramonės parkas baigiamas užstatyti. Dar yra likę keletas sklypų prie įvažiavimo, bet juos numatoma rezervuoti biurų pastatams.

Neseniai gamybai skirtą vieno hektaro sklypą išsinuomojo „Formula air Baltic“, statysianti dulkių ištraukimo įrenginių gamyklą. Nuo 2002 metų Šiauliuose dirbanti įmonė kitos vietos investicijoms neieškojo.

Dabar bendrovė netelpa turimose patalpose, todėl žada statyti maždaug 3000 kvadratinių metrų statinį. „Formula air Baltic“ naujoji gamykla bus pradėta statyti po dvejų metų ir kainuos apie 4 milijonus litų. Šiuo metu įmonėje dirba 24 žmonės, pastačius gamyklą, žadama įkurti 15 naujų darbo vietų.

„Rol/Statga“, gaminanti biuro įrangą, jau artimiausiu metu ruošiasi atiduoti naudoti naujos gamyklos pastatą. Šios bendrovės investicijos Šiauliuose siekia 25 milijonus litų. Atidariusi naują gamyklą švediško kapitalo įmonė „Rol/Statga“ įdarbins 330 darbuotojų, iš kurių 160 – nauji.

Statybų aikštelę apsitvėrė ir gamyklą Šiaulių pramonės parke statyti pradėjo tinklų gamintojos „Von“ iš Farerų antrinė įmonė. Įmonė planuoja investuoti etapais: pirmajame etape investicijos sieks 8 milijonus litų, bus įkurta 50 naujų darbo vietų, antrajame – bus investuojama dar 10 milijonų litų ir įkuriama 30 naujų darbo vietų.

Patys didžiausi sklypai išnuomoti kuro granulių UAB „BI Technology“ ir logistikos bendrovei „Girteka“. UAB „BI Technology“ iki 2015 metų spalio žada investuoti 27 milijonus litų ir sukurti 24 naujas darbo vietas. „Girtekos“ investicijos sieks 13 milijonų litų, bus sukurta 600 naujų darbo vietų vairuotojams, 150 naujų darbo vietų transporto vadybininkams, 115 naujų darbo vietų mechanikams.

Parke kuriasi ir ukrainietiško kapitalo UAB „PackTechnology“, gaminanti pakuočių gamybos įrangą. Šios įmonės investicijos sieks 2,5 milijono litų, bus sukurta 15 naujų darbo vietų.

Galės investuoti LEZ-e

A. Žalevičienės žodžiais, nebelikus sklypų Šiaulių pramonės parke įmonės galės investuoti Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), kai tik bus parinktas Šiaulių LEZ operatorius.

2008 metais pradėtas kurti Šiaulių pramonės parkas užima 52 hektarų teritoriją. Į parko infrastruktūros sukūrimą – kelius, vandentiekį ir dujotiekį investuota 47,66 milijono litų. Iš jų 21,5 milijono litų – Savivaldybės indėlis, 26,2 milijono litų – Europos Sąjungos parama.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

STATYBOS: Neseniai plynu lauku vadintame Šiaulių pramonės parke verda darbai: kyla gamyklos, klojami pamatai naujiems pastatams.