Į Biržus grįžo motokrosas

Kūno kultūros ir sporto centro nuotr.
Varžybų akimirkos.
Praėjęs savaitgalis biržiečiams buvo ypatingas: šeštadienį vyko galiūnų varžybos, o sekmadienį – motokrosas. Tokie renginiai Biržuose vyko beveik prieš dešimtmetį. Motokrosas, galiūnų varžybos, kaip ir jau seniai nebevykstanti alaus šventė anksčiau būdavo biržiečių laukiamiausi renginiai. Į senąją Biržų motokroso trasą plūsdavo minios žmonių ir niekam nerūpėjo, kad karštomis dienomis varžybas tekdavo stebėti dulkių kamuoliuose. Savaitgalį miestas savo tradicijas tarsi prikėlė ir tikėtina, kad ne vienam kartui.

Biržiečiai ant nugalėtojų pakylos

Biržų motokroso trasoje vyko tarptautinių motokroso varžybų „Sėlijos Taurė – 2020“ II etapo varžybos. Jas organizavo Biržų rajono motoklubas „Agaras“, dalyvavo apie 90 motociklininkų iš Lietuvos ir Latvijos, iš jų 28 biržiečiai, kurių 11 tapo nugalėtojais ir prizininkais.

Pirmąsias vietas savo kategorijose iškovojo biržiečiai Žygimantas Vaisiūnas su Dominyku Brazausku (750 s/p oro aušinamu klasėje) ir Liutauras Variakojis su Dovydu Ausiejumi (750 s/p veteranų klasėje).

Antrąją vietą 750 s/p klasėje iškovojo pirmą kartą savame mieste dalyvaujantys Tomas Baltušis su priekabininku Tadu Natka. T. Baltušis jau aštunti metai dalyvauja įvairiose motokroso varžybose ir čempionatuose, iš kurių su kolega dažniausiai parsiveža pergales.

-Jaučiuosi ypatingai, juk pirmas kartas savame mieste. Labai smagu matyti tiek daug biržiečių, gera dalyvauti savo krašte, norisi kuo geriau pasirodyti,- paklaustas kaip jaučiasi pirmą kartą dalyvaudamas varžybose Biržuose energija ir užsidegimu tryško T. Baltušis. Motociklininkai pirmajame važiavime greitai įsiveržė į priekį ir buvo nepralenkiami, deja, antrasis startas buvo nesėkmingas: užgeso motociklas, kuris, paskui bandant pasivyti varžovus, vertėsi. Priekabininkas T. Natka susilaužė raktikaulį.

Antrąsias vietas taip pat iškovojo: Egidijus Maciūnas (Veteranai 50+ klasėje), Jokūbas Skerbedis (85 klasėje), Rimvydas Šulnius (Solo 2 T klasėje), Arnas Vedlūga (Open klasėje) ir Narsutis Balčiūnas (Quad veteranų klasėje).

Trečiosios vietos nugalėtojais tapo: Saulius Žalinkevičius (Veteranai 50+ klasėje), Marius Lukšė (MX1 pradedančiųjų klasėje) ir Donatas Kulbis (MX2 pradedančiųjų klasėje). Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro bei Biržų rajono motoklubo „Agaras“ medaliais ir prizais.

„Vienas to nebūčiau padaręs“

Motociklininkų ir šiam sportui prijaučiančių Biržų krašte niekada netrūko. Tačiau paskutinės varžybos čia buvo surengtos 2012 m. metais. Sekmadienį vykusios varžybos po beveik dešimtmetį trukusios tylos Biržų motokroso trasoje parodė, kad biržiečiams to labai trūko: visai kaip senais laikais susirinko gausus būrys žiūrovų, ir jaunų, ir pagyvenusių, kuriems tai buvo tarsi proga sugrįžti į senus laikus.

Renginį inicijavo ir organizavo vienas Biržų rajono motoklubo ,,Agaras‘‘ narių Tadas Špokas, jam padėjo draugai ir žmonės, prijaučiantys šiam sportui. Prie renginio prisidėjo ir Biržų rajono Savivaldybė, Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centras.

Idėja kilo atsitiktinai, su draugais prisimenant laikus, kai motokroso varžybos Biržuose būdavo vienas iš laukiamiausių įvykių.

- Džiaugiuosi, kad Biržuose yra daug žmonių, motociklininkų, kuriems tai yra aktualu ir svarbu, jie prie visų darbų noriai prisidėjo. Vienas niekaip nebūčiau to padaręs,- kalbėjo T. Špokas, kuris taip pat dalyvavo varžybose.

Pritrūko bilietų

Paklaustas, kodėl taip ilgai niekas varžybų Biržuose neorganizavo, T. Špokas akcentavo lėšų trūkumą ir teigė, kad žmonių, kurie pasiryžtų tokias varžybas suorganizuoti, taip pat trūksta:

-Galbūt surengti varžybas norėtų ne vienas, bet prisiimti atsakomybę ir paruošti viską pagal tam tikrus reikalavimus ne visi nori ir gali. Kitiems galbūt atrodo, kad tai yra paprasta, bet taip nėra. Tenka pasibelsti ne į vienas duris, pradedant nuo Biržų rajono savivaldybės iki Lietuvos motociklų sporto federacijos. O ką jau kalbėti apie trasos paruošimą ir kitus organizacinius darbus.

T. Špokui padėjo draugai, ūkininkai, kurie sava technika laistė ir lygino motokroso trasą bei prisidėjo finansiškai. Pasak organizatoriaus, į varžybas būtų susirinkę daugiau žiūrovų ir dalyvių, bet planus pakoregavo kelis mėnesius trukęs karantinas. Todėl renginys susidubliavo su kaimyninėse šalyse vykusiomis motokroso varžybomis.

- Vasario mėnesį išsiunčiau paraišką dėl varžybų organizavimo. Bet pamatęs, kiek reikia pereiti organizacijų norint surengti varžybas, šiek tiek suabejojau: kam man to reikia? Bet jau nebebuvo kur dingti, o vidinis balsas ir siūloma draugų parama stūmė į priekį. Kai pamačiau į varžybas būriais plūstančius žiūrovus, pajutau, kad žmonėms to labai reikėjo, jie to buvo išsiilgę, supratau, kad visos pastangos nenuėjo veltui. Nesitikėjome, kad susirinks tiek žiūrovų, tad bilietų buvome paruošę daug mažiau, tačiau į varžybas pateko visi norintys,- kalbėjo T. Špokas.

Buvo nepatenkintų

Varžybų iniciatorius pasakojo, kad pasitaikė ir tokių žiūrovų, kurie varžybų bilietams, skirtiems motoklubui paremti gailėjo kelių eurų, pyko, kad renginys yra mokamas, bet su prabangiomis mašinomis norėjo privažiuoti kuo arčiau trasos. Nors, pasak T. Špoko, tokie atvejai liūdina, į varžybas pateko visi, kurie motoklubo ir neparėmė.

-Gal ir ne viskas buvo tobula, bet tai mus ir skatina eiti į priekį ir kitais metais padaryti dar geresnes varžybas. Sunkaus darbo geri rezultatai mane dar labiau motyvuoja, bet, žinoma, viskam reikia lėšų. Todėl norėtųsi, kad prie tokių renginių organizavimo prisidėtų kuo daugiau rėmėjų, nes Biržai myli motokrosą,- kalbėjo T. Špokas.

Reklama: https://www.bikko.lt/vaikiski-dviraciai/paspirtukai/