Gyventojus sukrėtė paslaptingas naktinis ralis Biržų miškuose

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Miške padarytame kelyje matosi automobilių padangų žymės.
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Ageniškio kaimo gyventoją iš miegų pažadino didžiulis automobilių srauto ūžesys. Atmerkus akis moteris nesuprato, kas vyksta. Automobilių skaičius moterį išmušė iš vėžių, ant jų buvo sumontuoti galingi ir dideli žibintai. Sekmadienio ryte tapo aišku, kad naktį kelias valandas trukęs automobilių šėlsmas nebuvo sapnas. Žvyrkeliuose aiškiai matėsi padangų žymės, o privataus miško savininkas nustėro: pasėlių lauke buvo padaryta trasa į mišką.

Suskaičiavo apie 50 automobilių

Pirmoji bendruoju pagalbos telefonu paskambino moteris, gyvenanti Ageniškio kaime. Prie pagrindinio kelio stovinčio namo gyventoja pasakojo, kad maždaug pusvalandį po vidurnakčio prasidėjęs automobilių maratonas tęsėsi maždaug iki 3 val. nakties.

„Iš pradžių nubudau nuo didelio triukšmo. Atsimerkus pamačiau virtines automobilių su didelėmis šviesomis sumontuotomis ant jų. Nesupratau, kas vyksta. Automobilių skaičius nemažėjo kurį laiką. Manau, kad jų galėjo būti apie 50. Neapsikentusi paskambinau į policiją ir papasakojau, ką matau. Bendruoju pagalbos telefonu man patvirtino, kad tokių dalykų vykti negali, todėl pranešimą užfiksavo“,− pasakojo Ageniškio kaimo gyventoja.

Pasak jos, pro langus tolumoje švietė daug automobilių žibintų. Ji svarstė, kad galbūt kažkur link Papilio ar Skrebiškių kaimo buvo organizuota jų sustojimo vieta.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/