Gyventojai sunerimę – kurį elektros energijos tiekėją rinktis

Asoc. nuotr.
Gy­ven­to­jai tu­ri pa­tys nu­spręs­ti, ku­rį elekt­ros tie­kė­ją pa­si­rink­ti.
Gyventojai nesupranta, kodėl jiems peršama prievolė pasirinkti elektros energijos tiekėją ir negi gąsdinama, kad to nepadarius už elektrą teks mokėti brangiau. Taip elektros vartotojų dalią „palengvino“ Seimas, 2020 metų gegužės 7 dieną priėmęs Elektros energetikos įstatymo pataisas, kuriomis nuo 2021 iki 2023 m. pamažu bus atsisakoma mažmeninių elektros kainų reguliavimo gyventojams, todėl visi gyventojai iki 2023 metų turės pasirinkti elektros tiekėją.

Nežino, už ką reikėtų mokėti

Iki šiol monopolinis tiekėjas buvo „Ignitis“, priklausantis valstybei „Ignitis group“. Dabar galima rinktis iš penkių tiekėjų: „Ignitis“, „Elektrum Lietuva“, „Enefit“, „Perlas Energija“, „Inregnum“ ir jų vis daugėja. Žmonės gauna laiškus, kad jų elektros tiekimo sutartys nuo 2021-ųjų nustos galioti, todėl iki šių metų gruodžio 10 dienos turi apsispręsti ir pasirinkti norimą elektros tiekėją. Priešingu atveju jiems bus teikiama garantinio energijos tiekimo užtikrinimo paslauga, o tai reikš papildomas išlaidas.

Dėl šios painiavos į redakciją paskambinusi moteris bandė išsiaiškinti, kodėl iki šiol nebuvo problemų dėl elektros tiekimo, bet dabar ją ragina rinktis. „Aš nežinau, ar pratęsti sutartį su įmone, kuri iki šiol tiekė elektros energiją. Aš jais šiek tiek nusivylusi“,- pasiguodė biržietė. Ji teigė už elektros energiją kiekvieną mėnesį mokanti skirtingai – nuo 20 iki 50 eurų. „Privalau pasirinkti elektros tiekėją, tačiau kyla daug klausimų, kuo jie skiriasi. Norėjau rinktis tą patį elektros tiekėją, tačiau ar tikrai viskas daroma sąžiningai? Galima rinktis fiksuotą arba nefiksuotą kainą, atsiranda mėnesinis mokestis. O jeigu nenoriu fiksuotos kainos, tai už vieną kilovatvalandę kaina padidėja 0,05 cento“,- paskaičiavo moteris.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/