Gyventojai sukryžiavo ietis: o ką apie konvenciją mano vietiniai?

Asoc. nuotr.
Daugumai šalių yra įprasta kurti tik tradicines šeimas.
Stambulo konvencijos ratifikavimas supriešino šalies gyventojus. Joje plačiai minima sąvoka „lytis“, suprantama kaip socialinė lytis. Lietuvoje tai nėra įprasta, nors socialinės lyties terminas yra plačiai vartojamas tarptautiniu mastu. Siekiama, kad žmogus laisvai galėtų rinktis lytį ir seksualinę orientaciją − sąmoningai nuspręsti, kuo nori būti. Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos ir įvairių šalių vyriausybės siekia, kad toks požiūris, orientuotas į laisvę ir lygiateisiškumą, vaikams būtų skiepijamas nuo mažų dienų.

Vieni kitus kaltina šmeižtu

Europos teisės aktuose nurodoma, kad pasipriešinimas kitokios orientacijos žmonėms yra sulyginamas su rasizmu, antisemitizmu.

Tačiau nepritariantys Stambulo konvencijai, socialinei lyčiai ir homoseksualų santuokoms teigia, kad jie patys tapo neapykantos taikiniais ir klausia, ar Europoje 21 amžiuje dar galima laisvai reikšti savo nuomonę?

Po garsaus kunigo pasisakymo – skandalas

Vos prieš savaitę Lietuvoje žinomas kunigas Algirdas Toliatas savo „Facebook“ paskyroje pasidalino filosofės Linos Šulcienės tekstu, agituojančiu pasirašyti prieš Stambulo konvenciją ir lyčiai neutralios sąjungos įteisinimą.

Į tai sureagavo ne tik žinomi Lietuvos žmonės, bet ir Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas pasidalindamas žinia, kad ir kunigas, ir Bažnyčia rūpimais klausimais gali kalbėti. „Drausti pasisakyti yra labai pavojinga tendencija demokratinėje visuomenėje. Todėl jei žmogus nepritaria Stambulo konvencijos ratifikavimui ar partnerystės instituto įteisinimui, jis turi teisę apie tai pasakyti“,− sakė kun. K. Kėvalas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/