J. Grubinskaitės nuotr.
Vabalninke, S. Nėries gatvėje esančio namo stoge - dvi skylės, viena jų prieš trejus metus laikinai palopyta presuoto kartono lakštu, kita vis dar laukia savo eilės ir kažin ar kam rūpi, nes yra virš buto, kuriame niekas negyvena.
Biržų rajono savivaldybė skelbia perkanti butus, nes įgyvendina Europos Sąjungos ir Savivaldybės lėšomis finansuojamą projektą. Tiems, kam pasiseka, paskiriami padorūs socialiniai būstai, tačiau kiti glaudžiasi skurdžiuose, – per stogą laša vanduo, kiaurai pučia vėjai.

Trejus metus stoge... skylė

Savivaldybės socialinio būsto fondą sudaro 232 būstai, visi tinkami gyventi būstai apgyvendinti. Praėjusių metų pabaigoje asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, Biržų rajone eilėje buvo 100 asmenų (šeimų). Kol vieni laukia būstų, kiti mėgaujasi paskirtais, tačiau būna ir taip, kad sukandę dantis, tyliai sėdi ir kenčia... skaičiuodami pro kiaurą stogą varvančius lietaus lašus.

Nemažai socialinių būstų yra Vabalninko seniūnijoje. Kokie jie būklės? Važiuojant Vabalninko miesteliu, akis užkliūva už „pavargusio“ namelio pačiame miestelio centre. Viena jo dalis leidžia suprasti, kad čia kažkas gyvena, nors stoge atsivėrusi skylė – trūksta poros šiferio lapų.

Kieme sutinkame būsto šeimininkę. „Kad nelabai turiu ką papasakoti, nenoriu viešumos. Džiaugiuosi gavusi socialinį būstą, kiek išgaliu, pasiremontuoju savo jėgomis. O stogas kiauras gal jau keli metai. Vargstu dėl jo“, – dūsauja Daina (aut. past. – moters vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com