Gulbinų kaimo bendruomenė iš rajono valdžios prašo darbų tęstinumo

V.Leščinskienės nuotr.
Gulbinų kaimas vis dar neturi gatvių apšvietimo, nors buvęs Pabiržės seniūnijos seniūnas, dabartinis Gulbinų kaimo bendruomenės pirmininkas Vytautas Pranas Taura, rajono valdžiai dėl to ramybės neduoda jau 30 metų.
Atokiausių Biržų rajono kaimelių gatvės apšviestos, tačiau Pabiržės seniūnijoje esantis, apie šimtą gyventojų turintis Gulbinų kaimas, skendi tamsoje, nors kone tris dešimtmečius prašo apšvietimo. Žmonės sako turintys ir daugiau spręstinų problemų, apie kurias Pabiržės seniūnijos seniūnė Vita Zurbaitė tikino girdinti pirmą kartą. Kodėl niekas apie tai nekalbėjo anksčiau?

Vienybė – bendruomenės stiprybė

Vieningumu garsėjanti aštuoniolika metų gyvuojanti Gulbinų kaimo bendruomenė žinoma kaip bene vienintelė rajone, įsigijusi nuosavus bendruomenės namus, kuriuos gyventojai patys savo rankomis  padėjo suremontuoti.

Bendruomenės pirmininkas Vytautas Pranas Taura džiaugėsi, kad aplinkui yra geranoriškų vietos ūkininkų, verslininkų, kurie jeigu ne darbais, tai pinigine parama prisideda prie renginių, projektų, kitų darbų. „Reikia senas obelis išrauti ir radome, kas mums padės. Iš jų bendruomenė kaitrių malkų žiemai pasigamins. Vyksta šventė, o prie pat bendruomenės namų – žvyrkelis, tai vietos ūkininkas į pagalbą atskuba kelią palaistyti, kad dulkių nebūtų“,- bendruomeniškumo pavyzdžius pateikė V.P.Taura.

Jam antrina ir kiti. „Bendruomenė toks darinys – ką įdėsi, tą ir gausi“,- pridūrė močiučių klubo įkūrėja, pirmininko žmona Valerija Taurienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/