Griūnantis socialinis namas gali ir palaukti?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržuose šalia Vėjo gatvėje esančio socialinio namo darosi nesaugu. Ant galvos griūva plokštės.
Jau maždaug mėnuo, kaip Biržų miesto, Vėjo gatvėje, esančio socialinio būsto gyventojai savo vaikus į kiemą išleidžia su baime. Žmonės nuogąstauja, kad prieš keliolika metų pastatytas daugiabutis namas po truputį pradėjo irti ir vieną dieną iš antro aukšto balkono pradėjo kristi jo apdailos plokštės, kurios tik per plauką nesužeidė netoliese žaidusių vaikų.

Nerimas

Gyventojai suskubo apie nukritusias plokštes pranešti atsakingiems savivaldybės specialistams, tačiau reakcijos nesulaukė, valdininkai tik pasirūpino teritoriją po balkonu aptverti stop juosta.

Realių pokyčių nebuvo ir po mėnesio. Vėliau balkonas iš vidinės pusės buvo tvirtinamas nauja laikina plokšte, tačiau stop juosta plevesuoja iki šiol.

Plokštė suskilinėjo

Biržų rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Ernesta Čebienė sakė, kad problemą išspręsti turėtų namo administratorius. „Su Biržų „Butų ūkiu“ šiuo klausimu bendravome ne vieną kartą. Nusprendėme, kad visų, pietinėje pusėje esančių balkonų, apdailos plokštės būtų pakeistos. Tai daugiabučio pusei tenka daugiau saulės, todėl, dėl besikeičiančių gamtos reiškinių, akivaizdžiai matomi plokštės suskilinėjimai“,− komentavo E. Čebienė. Ji teigė kol kas negalinti pasakyti, kada visos plokštės bus keičiamos, nes tai priklauso nuo namo administratoriaus.

Problemų nemato, bet jų – ne viena

„Apžiūrėti balkonų buvo atvykęs administruojančios įmonės techninės būklės prižiūrėtojas. Jo nuomone, balkonų būklė nėra avarinė. Tiesiog dėl bendro saugumo buvo nuspręsta keisti visas, pietinėje pusėje esančias, plokštes“,− sakė specialistė.

Viename iš Vėjo gatvėje esančio socialinio namo bute neseniai pradėjo pelyti lubos. Kol kas neaišku, kodėl taip nutiko, tačiau artimiausiu metu ruošiamasi nustatinėti priežastį. Savivaldybės atstovė galvoja, kad kalta drėgmė, besikaupianti dėl nesandaraus stogo, o gal balkonėlio ar lietaus nuotekų sistemos.