„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Sand­ra Bie­liaus­kie­nė ne­sle­pia — kar­tais ten­ka ir pi­ni­gus su­mo­kė­ti už tai, kad gy­vū­nas bū­tų iš­gel­bė­tas.
Neprižiūrintiems gyvūnų ar žiauriai su jais besielgiantiems asmenims vien baudos susimokėti nebeužtektų – norima, kad jie apmokėtų ir laikinai augintinių saugumu, gydymu, maitinimu besirūpinančių globėjų patirtas išlaidas. Tokią prievolę norinti įteisinti Vyriausybė tikisi, kad minėtas lėšas išieškos savivaldybės, kurios, daugeliu atvejų, gyvūnų globos įstaigoms apmoka už suteiktas paslaugas. Taip pat siūloma tokiems asmenims uždrausti nuo 3 iki 5 metų laikyti gyvūną.

Kažkas turi padengti išlaidas

Biržuose aštuntus metus veikiančios gyvūnų globos organizacijos VšĮ „Mažas draugas“ vadovė Anželika Jaškuvienė teigė, kad tokios įstatymo pataisos seniai reikėjo. Anot jos, globon paimtiems, neprižiūrėtiems, smurtą patyrusiems gyvūnams reikalinga būtiniausia veterinarinė pagalba, o kartais ir ilgas gydymas, tad patiriamos didelės išlaidos ir neretai įsiskolinama veterinarijos klinikoms.

„Esame ne pelno siekianti organizacija, paramos iš valstybės negauname, gyvuojame tik iš 1,2 proc. žmonių skiriamo gyventojų pajamų mokesčio, neabejingų gyventojų savanoriškai skirtų asmeninių bankinių perlaidų-aukų bei paramos maistu, daiktais“,- vardino A. Jaškuvienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/