Greitosios medicinos pagalbos reforma: kaip ji palies Biržus?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Nuo liepos visos šalies Greitosios medicinos pagalbos tarnybos susijungė į vieną bazę Kaune ir bus jai pavaldžios. Pasak Biržų poliklinikos direktoriaus Luko Kalninio, tvarka išlieka ta pati, o pacientams bus užtikrintos kokybiškesnės paslaugos.
Nuo liepos 1 dienos šalyje pradėjo veikti nacionalinė Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba. Tai reiškia, kad skirtingose savivaldybėse atskirai veikusios 48 GMP stotys buvo sujungtos į vieną tarnybą su būstine Kaune. Biržų poliklinikos direktoriaus Luko Kalninio nuomone, centralizacija – reikalingas procesas, o pacientams nėra ko nerimauti, didelių pokyčių jie nepajus: pagalbos numeris tas pats, dirbs beveik tie patys medikai, o paslaugų kokybė turėtų tik gerėti.

Susijungė į vieną

Apie GMP centralizavimą buvo kalbėta jau pastaruosius dvejus metus. Biržų polikliniką, kuriai iki šiol priklausė GMP stotis, reforma palietė palaipsniui – iš pradžių rajono savivaldybės tarybos pritarimu, valstybės nuosavybėn buvo perduotas GMP turtas, o įvykus susijungimui į vieną tarnybą Kaune, ir pats valdymas. Esminis šis reformos tikslas – gyventojams teikti pagalbą vadovaujantis vienodais standartais. atlyginimai, mokymai, metodika, įranga ir t,t. visur turėtų būti vienoda. Todėl centralizacijos naudą greičiau turėtų pajusti pats GMP personalas negu pokytis palies pacientus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com