Gra­žios ini­cia­ty­vos ir ty­lūs ato­dū­siai – pen­si­nin­kui per bran­gu in­ves­tuo­ti į vals­ty­bės tur­tą, bet ten­ka

L. Bataitienės nuotr.
UAB „Biržų ranga“ praėjusią savaitę pradėjo tvarkyti dviejų daugiabučių namų, esančių Biržų mieste, kiemą ir tai kainuos apie 30 tūkst. eurų, iš kurių pusę sumos sumokėjo patys gyventojai, kitą dalį padengė savivaldybė.
Daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai išties atrodo tragiškai – duobėti, provėžuoti, kai lyja – telkšo balos, o žiemą sunku išvalyti. Todėl imtasi iniciatyvos – savivaldybė numatė lėšų daugiabučių namų kiemų tvarkymui su sąlyga, kad prisidės ir gyventojai. „Susimesti“ šiems darbams reikia maždaug po lygiai. Tačiau ar visi žmonės pajėgūs investuoti į turtą, kuris jiems nepriklauso?

Nemokėsi – neturėsi

„Gyventojai džiaugiasi, kad turės erdvų, tvarkingą kiemą. Šiandien pradėti darbai. Dalį lėšų jiems skyrė savivaldybė, o kitą dalį teko rinkti iš gyventojų. Visi geranoriškai sutiko prisidėti“,- pasidžiaugė Biržų miesto Vytauto gatvės 35 A namo gyventoja.

Nors daugiabučių namų kiemai yra valstybinėje žemėje, o jų šeimininkas – savivaldybė, nedraudžiama investuoti ir privačias lėšas. Juolab, kad skyrę savo pinigų, žmonės labiau tausoja turtą. Tokios ir savivaldybės sąlygos – pirmiausia tvarkys tuos daugiabučių kiemus, kurių gyventojai patys prisidės.

Skaitykite birželio 14 dienos „Biržiečių žodyje“ arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją (PDF). Užsisakyti galite www.birzietis.com

Susijusios naujienos