Gėlių ūkio savininkas: „Norint užauginti gėlę, reikia ją pažinti“

Asmeninio albumo nuotr.
„Gėlininko darbo diena neturi monotonijos“, – teigia gėlės auginantis L. Baradinskas.
Pavasaris – žiedų metas. Svaigina prasidedantis gėlių žydėjimas, o jo paskatinti skubame ieškoti gėlių sodiniti savo sodybose, kiemuose, balkonuose, terasose.
Šiandien „Biržiečių žodis“ kalbina Laimutį Baradinską, gėlių ūkio Mieliūnuose savininką. Jo su šeima puoselėjamas gėlininkystės verslas, tiksliau, jo auginami augalai, biržiečiams ir vabalninkiečiams gerai žinomi. Dažnas mūsų perka ir gyvenamąsias vietas, erdves puošia Laimučio gėlėmis...

Laimuti, žodis „ūkis“ daugeliui mūsų asocijuojasi su gyvulininkyste arba žemdirbyste. O čia – gėlės. Prieš kiek laiko įkurtas Jūsų gėlių ūkis?

Gerbiu žemdirbį, auginantį grūdą. Duona maitina žmogų, o gėlė – sielą. Šiemet pradėjome 17-ąjį gėlių auginimo sezoną. Prieš 10 metų šiltnamiuose auginome agurkus, pomidorus. Atėjus iš užsienio madai puošti sodybas kabančiuose vazonuose augančiomis gėlėmis, susidomėjome šiomis puošmenomis ir mes. Pradėję puošti sodybą gėlėmis kuo toliau, tuo labiau augalų norėjosi vis daugiau ir įvairesnių. Taip pamažu gėlės užbūrė mus ir išstūmė auginamas daržoves iš šiltnamių. Su kiekvienais metais gėlių gausa vis didėjo, ūkis plėtėsi.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/