Ž. Maniko nuotr.
Nors kol kas Laura Antanaitė nedrįsta pristatyti savęs biržiete, bet taip susidėliojo veiklos, kad nuolat čia grįžta ir tapo viena iš Biržų verslo mentorystės mentorių.
Esant sudėtingai ekonominei situacijai, svarbus finansinis raštingumas. Ši tema itin aktuali šiandien, kai minima Nacionalinė finansinio raštingumo diena. Apie finansinio raštingumo svarbą kalbamės su projektų ir finansų valdymo specialiste Laura Antanaite.

Pirmasis žmogus, supažindinęs su skaičiais – močiutė

Lauros vaikystė prabėgo Biržų rajone, Paškučių kaime. Anot pašnekovės, meilė šiam kraštui amžiams liko širdyje. Čia prasidėjo jos finansinio raštingumo kelias, o pirmasis žmogus, supažindinęs su skaičiais ir skaičiavimais, – jos močiutė Marija.

„Vaikystė buvo ne tik, apie kvepiančias žemuoges pieno lėkštėje, bet ir kasdienį buvimą ūkyje. Su visa pagarba kaimo žmonėms, aš didžiuojuosi jų gebėjimais būti tokiais visapusiškais – mokančiais planuoti ūkio veiklą, priiminėti pajamų ir išlaidų balansavimo klausimus, dar domėtis meteorologija, politine aplinka, priiminėti sprendimus dėl investicijų į ūkį. Negana to, reikia suspėti išvirti uogienes ir visiems pridėti pilnus krepšius lauktuvių“, – sako finansų valdymo specialistė L. Antanaitė.

Prioritetas – šeima

„Šiandien esu dukra, mama, žmona ir tai – gyvenimo prioritetas. Profesine prasme – 14 metų dirbu finansų srityje, specializuojuosi projektų ir finansų valdymo srityse“, – save pristato Laura.

Nors gyvena Kaune, vis dažniau ją galima pamatyti Biržuose. Dabar Laura – Biržų Verslo mentorystės klubo mentorė ir pasiruošusi sukaupta patirtimi dalintis su mokiniais. Nors kol kas ji nedrįsta pristatyti savęs biržiete, bet taip susidėliojo veiklos, kad nuolat čia grįžta ir prisipažįsta, kad širdimi ji – Biržų krašto žmogus.

„Esu dėkinga Biržų miesto bendruomenei už galimybę prisijungti prie užgimusios itin prasmingos veiklos – verslo mentorystės klubo, kuriame nuoširdžiai dalinuosi savo sukaupta patirtimi ir tokiu būdu galiu prisidėti prie Biržų miesto gyventojų finansinio raštingumo skatinimo bei kitų verslumo iniciatyvų“, – pasidžiaugia Laura.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Daugiau: faktoringo paslaugos