Emigracijai skyrė širdį

Emigracijai skyrė širdį

Emigracijai skyrė širdį

Vakar prie Radviliškio kultūros rūmų, specialiai suprojektuotame kube, pristatyta radviliškiečio menininko Martyno Gaubo širdies formos skulptūra „Apie emigraciją“. Autorius šį darbą skiria visiems išvykusiems, laukiantiems, grįžusiems ir besiruošiantiems išvykti žmonėms.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Draugų ratas traukiasi

Dviejų metrų aukščio ir pločio stikliniame kube pakabinta apie 80 centimetrų aukščio širdis. Ji tarsi sudėliota iš vaikiškų dėlionių, simbolizuojanti laukimą, nerimą ir džiaugsmą visų išvykusių ir besiruošiančių išvykti, laukiančių ir grįžusių. Apšviesta skulptūra tarsi kviečia visus grįžti namo.

„Kai sužinojau, kad Europos viešojo meno centras pasirinko mane dalyvauti tarptautiniame vaizduojamojo meno projekte, kilo įvairių kūrybinių sumanymų. Besikalbėdamas su draugais ir pažįstamais, pastebiu, kad mažėja jų ratas: tai vienas, tai kitas emigravo į užsienį, — pasakojo autorius. — Grįžta tik trumpam, aplanko gimines, užsuka pas draugus ir vėl išvyksta. Todėl nusprendžiau jiems, jų laukiantiems tėvams, vaikams ir skirti šį darbą“.

Nenorėtų emigruoti

Pasak M. Gaubo, mintis skulptūroje „Apie emigraciją“ įprasminti širdį kilo spontaniškai, nes tik širdimi galime viską pajusti.

Paklaustas, ką pats galvoja apie emigraciją iš Lietuvos, menininkas atsakė, kad išvykti visam nenorėtų.

„Nebent trumpam pakeisti aplinką, kažko svaraus pasisemti ir vėl grįžti namo. Menininkui verta pasisvečiuoti svetur“, — aiškino M. Gaubas.

Jis džiaugėsi galimybe pristatyti tarptautinio meno projektą išskirtinai tik radviliškiečiams ir miesto svečiams. Skulptūra bus eksponuojama beveik mėnesį.

Autoriaus nuotr.

MENININKAS: Naujas radviliškiečio Martyno Gaubo darbas — tarptautiniame vaizduojamojo meno projekte Radviliškyje pristatyta skulptūra „Apie emigraciją“.

SIMBOLIS: Radviliškietis menininkas Martynas Gaubas širdyje įprasmino emigraciją.

ŠIRDIS: Širdis simbolizuoja ir išvykusius, ir išvykstančius, ir jų laukiančius artimuosius.