Duris atvėrė rankdarbių studija

Vijolės Ivanauskienės nuotr.
Genovaitė Malakauskienė (dešinėje) ir Natalija Elnikova, rankdarbių parduotuvės Latvijoje „Arteffect“ įkūrėja, atidarė rankdarbių studiją.
Biržietė Genovaitė Malakauskienė, jau kelerius metus su vyru gyvenanti vienintelės sodybos Kukulių kaime, gerai pažįstama mėgstančių rankdarbius. Pastaruosius metus aktyvi, kūrybinga moteris kvietė entuziastes į praktines skrebinimo pamokas, kurias veda meistrės iš Latvijos, taip pat su bendramintėmis organizuoja kasmetinį rankdarbių mylėtojų sąskrydį Kėdainių rajone.

Dar ankstyvą pavasarį Genovaitė pasidžiaugė, kad jos ir vyro sodyboje laukia dideli pokyčiai. Buvo pradėtas ręsti pastatas, kuris kilo kaip ant mielių, o socialiniame tinkle virė smalsuolių diskusija – kas gi čia dabar bus pas Genovaitę sodyboje vidury kiemo vyksta.

Rugpjūčio 6 dieną įvyko oficialus pristatymas ir atidarymas. Genovaitė su bendraminte Natalija Aksionova, rankdarbių parduotuvės Latvijoje „Arteffect“ įkūrėja, atidarė rankdarbių studiją, į kurią bus perkeltos rankdarbiams skirtos priemonės, keliausiančios latvėms ir lietuvėms. Studijos atidaryme susirinko nemažas būrys moterų iš Latvijos ir Lietuvos.

Kaip pati Natalija sakė, viskas prasidėjo lygiai prieš metus, kai jos susitiko su Genovaite mokymuose ir nuo to laiko prasidėjo gražus dviejų bendraminčių bendravimas. Tą patį patvirtino ir Genovaitė, kuri jaudindamasi prieš studijos atidarymą, pasakojo apie savo svajonės įgyvendinimą. Abi moterys juokauja, kad susitiko dvi panašios sielos ir kalbą rado iš karto, tarsi geriausios draugės, susitikusios po ilgų nesimatymo metų.