Drastiška reorganizacija išdraskė Papilio mokyklą – poreikio nebuvo, tik politinės ambicijos?

L. Žibelienės nuotr.
Papilio pagrindinei mokyklai tapus „Aušros“ pagrindinės mokyklos skyriumi, mokinių ėmė dar labiau mažėti ir gali išvis nelikti, jeigu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija uždraus jungti 5-8 klases – jos liks tuščios, kaip šioje nuotraukoje.
Iš kadaise stiprios, gerai mokinius paruošiančios Papilio pagrindinės mokyklos liko tik vardas – po reorganizacijos šią ugdymo įstaigą prijungus prie Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos, išsivaikščiojo ne tik dalis mokytojų, bet ir nemaža dalis mokinių. Savivaldybės atstovai skėsčioja rankomis, o tuo metu tėveliai savo atžalas leidžia į kaimyninio Rokiškio rajono Pandėlio gimnaziją. Jeigu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija uždraustų jungti 5-8 klases, Papilio mokyklos gali ir nelikti.

Apie reorganizaciją sužinojo iš spaudos

Papilyje gyvenanti Simona Žekonienė į Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyrių leidžia abi savo dukras. Ji apie Savivaldybės ketinimą mokyklą reorganizuoti sužinojo iš laikraštyje paskelbtos informacijos.

„Tai buvo praėjusiais metais, kai prasidėjo pandemija. Ši žinia mus, tėvus, šokiravo. Kadangi tuo metu priklausiau mokyklos tėvų tarybai, tai sušaukėme mokytojų tarybą, sukvietėme Savivaldybės atstovus. Tuo kartu buvo atvykęs buvęs meras Valdemaras Valkiūnas, meras Vytas Jareckas, Savivaldybės atstovė Astra Korsakienė. Jie bandė mus nuraminti sakydami, kad blogiausio tikėtis tikrai nereikia – vyks balsavimas ir dauguma turėtų pasisakyti prieš reorganizaciją. Ir ką jūs sau manot – Savivaldybės taryba padarė taip, kaip jie norėjo. Pikčiausia, kad jie tai darė mums už akių, mūsų į posėdį net neįleido, prisidengdami pandemija. Nepadėjo ir tai, kad buvo surinkta 400 reorganizacijai nepritariančių gyventojų parašų“, – sakė S. Žekonienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/