Diplomatams pristatytas „Sansitis“

Diplomatams pristatytas „Sansitis“

Diplomatams pristatytas „Sansitis“

„Jūsų prezentacijos labai šveicariškos, sveikas gyvenimo būdas, tautos sportas — tiesiai šveicarui į dešimtuką“, — tokį komplimentą šiauliečiams pasakė komercijos atašė Šveicarijoje Virginija Umbrasienė.

Vakar Šiauliuose viešėjo Lietuvos diplomatų-ekonomistų ir komercijos atašė desantas.

Nijolė KOSKIENĖ

nikos@skrastas.lt

Apie miestą gerai

Šiaulių meras J. Sartauskas Šiaulius pristatė, kaip Saulės miestą, kuriame esą geriausia aplinka augti, užtikrinta socialinė aplinka ir gyvenimo kokybė, yra 4 aukštosios mokyklos, per metus išleidžiančios 4200 studentų, 11 kultūros įstaigų, 9 sporto mokyklos, 16 sporto organizacijų, 84 švietimo įstaigos.

Pristatyta ir palanki investavimo aplinka: Pramonės parko, Verslo logistikos centro projektai bei Šiaulių oro uosto galimybės. Diplomatai informuoti, kad miestas ieško potencialių investuotojų visiems šiems projektams administruoti.

Meras ypač akcentavo, kad Šiaulių oro uostas gali priimti visų tipų lėktuvus, kad čia nėra triukšmo ribojimo problemų ir kad krepšinio komandų komisarai greičiausiai priims sprendimą skraidinti savo sportininkus tiesiai į Šiaulius.

Kalbėta apie tarptautinės irklavimo trasos Talkšoje įrengimą, kuriam taip pat reikalingas investuotojas, rodyti vaizdai, kaip galėtų atrodyti ežeras jau įrengus trasą.

Pristatyta Dainų parko plėtros vizija. „2007 metais pasistatėme areną — dabar svajonė pastatyti dengtą futbolo maniežą, du regbio stadionus, futbolo aikštę, baseiną“, — vardijo miesto meras.

Kęstutis Petraitis, TAFISA žaidynių direktorius, pristatė „Šiauliai 2012“ žaidynes, parodė trumpą filmuką apie žaidynes ir Šiaulius, kuriame angliškai nuskamba “Sun City“ (Saulės miestas) pavadinimas.

Sportas — vizitinė miesto kortelė?

Diplomatai užsiminė, kad tokio dydžio miestui sunku pritraukti didelių užsienio investicijų, tačiau svarstė, gal sportas galėtų tapti vizitine miesto kortele.

Domėtasi, kokia Šiauliuose regbio padėtis.

Sigitas Mitkus, Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ministras patarėjas pasakojo, kad, pavyzdžiui, Londone ir Dubline regbį finansuoja gyvybės draudimo ir pensijų kaupimo bendrovė, veikianti ir Lietuvoje. Ragino pasikalbėti su jais ir tikrai „regbiui gausite pinigų“.

Diplomatai išreiškė pageidavimą, kad tokios prezentacijos, informacija apie miesto perspektyvas, kvietimai būtų išplatinti visomis kalbomis ir pažadėjo paramą į Lietuvos atstovybes atvyksiantiems Šiaulių bei TAFISA atstovams.

VIZITAS: Po šiauliečių prisistatymo diplomatai turėjo individualius susitikimus su verslininkais, lankėsi Šiaulių oro uoste, Aviacijos bazėje, alaus darykloje.

Jono TAMULIO nuotr.

Šiauliai diplomatų akimis

Sigitas Mitkus, Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ministras patarėjas:

— Mane visada nuo rinkos ekonomikos pradžios žavėjo šiauliečių ir Savivaldybės aktyvumas bei verslumas. Užsienio investuotojams, manau, Šiauliai gali būti įdomūs geografine padėtimi, čia galėtų turėti savo interesą logistinės kompanijos ir, žinoma, pramonės tradicijomis, kurios vis labiau aktyvėja Europoje.

Žinau, kad labai nemažai šiauliečių yra išvykę laikinai (tikiuosi) dirbti į Jungtinę Karalystę, todėl visada manau ir sakau, kad mes turėtume labiau išnaudoti savo tautiečius užsienyje.

KLAUSIMAS: Į Londoną važiuojama medžioti investicijų. Ar esate oficialiai kalbėję su potencialiais investuotojais apie savo projektus Londono finansiniame centre?„, — Šiaulių mero klausė S. Mitkus.

 

Saulius Valainis, Lietuvos ambasados Rusijoje patarėjas ekonomikos klausimais:

— Miesto galimybės nėra išnaudotos — jūs turite tokį gerą oro uostą, ir jo neišnaudojate.

Rusijoje ekonomika greitesnė, nei Vakaruose: jei imi paskolą, tai ji bus trumpesniam laikui ir didesnėmis palūkanomis, užtat ir atsiperkamumas turi būti greitesnis ir didesnis nei Vakaruose.

Ir pačioje Rusijoje yra patrauklių investicinių pasiūlymų — ten mokestinė bazė daug žemesnė, nei pas mus. Tačiau mes turime kozirį — siūlome būti jų vartais į Europos Sąjungą.

OBJEKTAS: „Rusus Šiauliuose domintų nebent oro uostas. Kaip žemę Lietuvoje pardavinėja rusams?“, — domėjosi Saulius Valainis.

 

Liutauras Labanauskas, Lietuvos komercijos atašė Vokietijoje:

— Smagu buvo išgirsti, kad Šiauliuose Vokietijos investicijos didžiausios, nors tai — ne naujiena: seniai palaikome ryšius su bendrovėmis „Baltik vairas“, “Putokšnis“, kurios beveik visą produkciją išveža į Vokietiją.

Užkliuvo vienas dalykas — oro uostas turėtų aktyviau dirbti ir ieškoti pervežimų partnerių Vokietijoje.

Šiuo metu Vokietijos ekonomika yra visiškame pakilime — rekordiškai žemas nedarbas, laisvų darbo vietų siūloma per milijoną; chroniškai trūksta daktarų, inžinierių, kito personalo.

Nuo gegužės Vokietijai atvėrus darbo rinką, jokio lietuvių proveržio nepastebėta, priešingai — visiškas štilis. Manau, dėl kalbos įgūdžių. Tačiau vokiečių kalbą galima išmokti per pusę metų.

TAISYKLĖS: „Vokietijoje lietuviams problemų nėra. Šioje šalyje viskas konkrečiai sustatyta į rėmus — jei laikaisi žaidimo taisyklių, problemų neturi“, — sakė Liutauras Labanauskas.