Dermatologas ir kosmetologas – ne tas pats: nerizikuokite savo grožiu ir sveikata

Norite veido masažo ir lengvo valymo – eisite pas kosmetologą ar dermatologą? O jei sumanėte paryškinti lūpų kontūrą arba sumažinti raukšles – kokio specialisto ieškotumėte? Kaip manote, kas gali atlikti mezoterapiją ir lazerines procedūras? Atskleisime, kuo skiriasi šios specialybės ir kodėl negalime sau leisti aklai eiti procedūrų bet kur.

Kas yra kosmetologas ir ką jis gali?

Kosmetologo specialybę galima įgyti kolegijoje arba profesinėje mokykloje. Priklausomai nuo pasirinktos krypties, kosmetologas gali specializuotis makiažo, plaukų ar nagų priežiūros srityse. Kosmetologai, tapę makiažo arba nagų meistrais, šukuosenų meistrais arba koloristais, gali dirbti SPA centruose, grožio salonuose, įsirengti savo atskirus kabinetus. Kosmetologas taip pat gali dirbti kosmetikos parduotuvėje: atlikti makiažą, parinkti priemones pagal odos tipą. Apibendrintai – tai žmogus, kuris kelis metus mokosi apie darbą su oda arba nagais, plaukais. Jis gali atlikti tik paviršines procedūras. Invazinių procedūrų, kurios veiktų giliuosius odos sluoksnius – ne.

Rinkoje galima išvysti žmonių, kurie save pristato kosmetikais. Tai nėra tas pats, kas kosmetologas. Kosmetikas arba grožio terapeutas, grožio specialistas yra žmogus, baigęs privačius kursus. Jis įprastai neturi medicininių, anatominių žinių, todėl negali nei gydyti, nei prižiūrėti sunkių būklių.

Dermatologas – kvalifikuotas odos, plaukų, nagų gydytojas

Dermatologai yra gydytojai, kurie specializuojasi diagnozuoti ir gydyti odos, plaukų ir nagų ligas. Dermatologai gali atlikti minimaliai invazines procedūras cheminį šveitimą, sušvirkšti injekcinius preparatus, pavyzdžiui, užpildus. Dermatologas gali atlikti PRP/PRF procedūras, gydyti plaukų slinkimą ir kt.

Dermatologas yra gydytojas, todėl jo kompetencijų akiratis yra gerokai gilesnis. Norint tapti dermatologu, reikia bent 6 metus studijuoti mediciną. Mokslus baigę dermatologai gydo pacientus nuo aknės iki odos vėžio. Jie dažnai rūpinasi ir pacientų odos priežiūra, todėl kai kada jų paslaugos persidengia su kosmetologų teikiamomis paslaugomis, tačiau tik dermatologas gali šalinti odos darinius, naikinti kraujagysles.

Gydytojai dermatologai bendradarbiauja su kosmetologais, ypač, kai reikalingas nuolatinis gydymas diagnozavus lėtinę būklę, pavyzdžiui, aknę. Kai dermatologas nustato odos problemą, jis gali nukreipti pacientą pas patyrusį kosmetologą, kad jis reguliariai atliktų veido procedūras.

Gydytojas dermatologas savo kabinete diagnozuoja ir gydo egzemą, spuogus, psoriazę, veido raudonį, nagų infekcijas, plaukų slinkimą ir kt. Jo akiratyje – platus suvokimas apie odos ligas, alergijas, ir kaip jas sušvelninti. Gydytojas dermatologas gali specializuotis estetinės dermatologijos srityje. Tokiais atvejais jo pagrindinės užduotys būna lazeriu šalinti išsiplėtusias venas, kraujagysles ir kapiliarus nuo veido. Prietaisais jis lygina raukšles ir odos defektus, naikina odos darinius. Atskiri lazeriai skirti šalinti nepageidaujamus plaukus. Visų šių veiksmų kosmetologas ar kosmetikas atlikti negali.

Klaidos kaina – didelė

Labai svarbu žinoti skirtumus tarp gydytojo dermatologo ir kosmetologo. Iš skambesio gali klaidingai atrodyti, kad jų darbas yra toks pats – gražinti žmogaus išvaizdą. Tačiau pasirinkus nekvalifikuotą ir kompetencijų neturintį žmogų rizikuojate savo sveikata.

Norėdami sutaupyti prisidarytumėte žalos, už kurią gali tekti ilgai mokėti. Jei norite tik gauti veido masažą ar rekomendacijas dėl veido priežiūros ir priemonių – jums padės kosmetologas. Jis gali rūpintis ir jūsų nagų ar plaukų išvaizda. Tačiau gydyti jis negali. Jis neturi kompetencijų leisti injekcijų, diagnozuoti ir gydyti odos, nagų, plaukų ligų. Kosmetologas ar kosmetikas, grožio terapeutas negali šalinti odos darinių (karpų, apgamų ir kt.) ar lyginti raukšlių užpildais.

Kreipdamiesi į specialistą įsitikinkite, kad jo išsilavinimas yra pakankamas. Vienas netikslus dūris, netinkamai suleistas preparatas ar netinkamas odos darinio šalinimas gali subjauroti veidą ir pakenkti sveikatai.

Mezoterapija, botulino toksino injekcijos, hialurono rūgšties injekcijos, odos nusluoksniavimas – šias populiarias procedūras leidžiama atlikti tik gydytojams. Taip pat tik dermatologai gali taikyti elektrokoaguliaciją, krioterapiją, dirbti su lazeriais ir kitais aparatais. Jei norite įsitikinkite specialisto gebėjimais, prašykite pateikti galiojančią licenciją. Tai dokumentas, kuris tiksliausiai nurodys, ar jis kvalifikuotas atlikti sudėtingesnes, invazines procedūras bei gydyti.

Užs. 10743