Dėl Vabalninko balos – kalta savivaldybė?

V. Leščinskienės nuotr.
Pagal Kelių priežiūros tvarkos aprašą, valstybinės reikšmės kelių tąsoje esančius elementus prižiūri savivaldybės, tad ir šios problemos sprendimas priklauso nuo Biržų savivaldybės administracijos vadovybės.
Praeitame „Biržiečių žodžio“ numeryje rašėme apie Vabalninko piktžaizde virtusią balą centre, šalia žiedo. Kaip paaiškėjo, balos susidarymo priežastis yra per mažos talpos vandens nutekėjimui skirti rezervuarai.

Lietuvos automobilių kelių direkcija, kuriai priklauso ši žiedinė sankryža, pateikė paaiškinimą. „Valstybinės reikšmės kelio Nr. 124 Kupiškis – Vabalninkas – Biržai ruožas, kuriame nurodyta minėta vandens sankaupa, yra valstybinės reikšmės kelio tąsa. Pagal Kelių priežiūros tvarkos aprašą, valstybinės reikšmės kelių tąsoje esančius elementus (lietaus kanalizaciją ir kitus inžinerinius, taip pat ir gatvių apšvietimo tinklus) prižiūri ir jų vertę apskaito savivaldybės, kurios užtikrina saugaus eismo sąlygas bei poveikį aplinkai mažinančių priemonių įgyvendinimą, taip pat atlieka nurodytų statinių taisymo ir priežiūros darbų užsakovo funkcijas“,- teigė Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausiasis komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas.

Biržų savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiasis specialistas Petras Januškevičius patikino, kad minėtą žiedinę sankryžą prižiūri AB „Kelių priežiūra“, o paviršinis vanduo turėtų nutekėti į paviršinio vandens surinkimo šulinėlį, esantį Vabalninko S. Nėries ir Pergalės gatvių sankryžoje.

Apie minėtą problemą informuoti „Kelių priežiūros“ darbuotojai, pasak savivaldybės atstovo, turėtų išspręsti paviršinio vandens nuvedimo problemą. „Manau, kad seniūnas galėtų kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją“,- nuomonę šiuo klausimu išsakė ir savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė.