Dėl tvarkos mokyklose – daug neaiškumų

Birutės Petkevičiūtės nuotr.
(iš kairės): Kęstutis Knizikevičius ir Eugenijus Januševičius įstaigų vadovus kvietė sekti naujausią informaciją ir nebijoti kreiptis pagalbos.
Pirmadienį Biržų rajono švietimo įstaigų vadovai aptarė, kaip vykdys veiklą naujais mokslo metais. Susidarė įspūdis, kad dar daug kas neaišku.

Ugdymo įstaigos vis dar nepateikė, kiek apsaugos priemonių joms reikia, todėl jos dar neperkamos. Tiesa, kažkiek priemonių yra rezerve, tikimąsi, kad jų užteks iki bus pradėti vykdyti pirkimai.

Švietimo įstaigų vadovai pastebėjo, kad kai kurie saugumo reikalavimai yra nelogiški ir neįgyvendinami. Į mokymo įstaigų atstovų pareiškimus, kad būtų sudėtinga matuoti kiekvieno mokinio temperatūrą ir mokykliniuose autobusuose laikytis nustatytų atstumų, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius atsakė, kad mokymo įstaigos turi sudaryti tam sąlygas, o jeigu tai neįmanoma, į viską žiūrėti kūrybiškai, ir prisitaikyti prie situacijos kiek įmanoma. Skyriaus vedėjas patikino, jog nė vienas ugdymo įstaigos vadovas už reikalavimų nevykdymą nebus baudžiamas.

Sprendimų dėl naujos tvarkos ugdymo įstaigose nebuvo priimta, viskas aptarta preliminariai, nes pandeminė situacija nuolat kinta. Nuolat sekama Švietimo ministerijos informacija, kurioje reikalavimai dažnai keičiami arba pildomi. Iškilus neaiškumams, E. Januševičius kvietė mokyklų vadovus kreiptis į Biržų rajono Savivaldybės Švietimo skyriaus atsakingus asmenis, kurie pasirengę vadovams padėti. Padėti pasirengę ir policijos komisariato pareigūnai, kurie kviečia nebijoti prašyti pagalbos.