Daugiausia gripo atvejų registruota Šiauliuose

Daugiausia gripo atvejų registruota Šiauliuose

Daugiausia gripo atvejų registruota Šiauliuose

Šiaulių visuomenės sveikatos centras informuoja, kad sausio 18-–24 dienomis Šiaulių apskrityje smarkiai išaugo sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).

Per savaitę bendras apskrities sergamumo rodiklis padidėjo nuo 37,1 iki 57 atvejų 10 tūkstančių gyventojų. Didžiausias sergamumas registruotas Šiaulių mieste (88,6), mažiausias – Pakruojo rajone (31,1).

Bendroje Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje dominuoja ŪVKTI, gripas sudaro 6,4 procento viso sergamumo. Iš visų susirgusiųjų ŪVKTI daugiausia serga vaikai (72,4 proc.). Gripas kliniškai diagnozuotas 101 asmeniui, iš jų – 20-iai vaikų. Daugiausia gripo atvejų registruota Šiaulių mieste (51) ir Akmenės rajone (24). Joniškio rajone neregistruotas nė vienas gripo atvejis.

Per savaitę dėl gripo hospitalizuotas vienas asmuo.

Pernai tuo pačiu laikotarpiu Šiaulių apskrityje sergamumo rodiklis buvo mažesnis ir siekė 51,3 atvejo 10 tūkstančių gyventojų per savaitę, gripu sirgo tik keturi asmenys.

Gripo virusų cirkuliacijos suaktyvėjimą šalyje patvirtina ir Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenys: 2-ąją metų savaitę laboratoriniais tyrimais buvo patvirtinti septyni A(H1)v ir keturi B tipo gripo virusai. A(H1)v tipo gripo virusas nustatytas ir vienam Šiaulių miesto gyventojui.

Šiaulių visuomenės sveikatos centras didėjant sergamumui gripu ir ŪVKTI primena:

2015–2016 metų sezoninio gripo vakcina apsaugo nuo šiuo metu aplinkoje cirkuliuojančių gripo virusų: A(H1N1), A(H3N2) ir B tipo. Jei dar nespėjote pasiskiepyti, patariama paskubėti ir dėl skiepų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Susirgus gripu ar ŪVKTI rekomenduotina likti namuose – nevykti į darbą, neleisti sergančių vaikų į ugdymo įstaigas ir dėl gydymo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, tai yra kosint, čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite.

Kuo dažniau plauti rankas – po tekančiu vandeniu, muilu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių.

Dažnai vėdinti ir valyti drėgnai patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių).

Saugotis peršalimo bei vengti kontakto su sergančiais asmenimis (nuo sergančio laikytis 1 m atstumu).

„Šiaulių krašto“ inf.