Daugiabutis nepriduotas, o sąskaitos „kosminės“

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Jei­gu Bir­žų mies­te, Vy­tau­to g. 61, renovuotas dau­gia­bu­tis iki me­tų pa­bai­gos ne­bus pri­duo­tas ir už­re­gist­ruo­tas, gy­ven­to­jai ga­li pra­ras­ti vals­ty­bės pa­ra­mą, skir­tą re­no­va­ci­jai.
Ar galima abejoti daugiabučio namo renovacijos nauda, jeigu buto savininkams nereikia rūpintis nei dokumentų tvarkymu, nei statybininkų paieška, netgi darbų kontrole, o valstybė dargi siūlo dalį išlaidų kompensuoti? Tačiau būna ir taip, kad po renovacijos ateina sąskaita už šilumą, kurios negavai arba... namo pridavimo reikalai stringa, todėl kompensacija gali „nuplaukti“.

Šildymo nėra, o mokėti reikia

Biržų mieste, Vytauto g. 61, daugiabučiame name komercinių patalpų turintis verslininkas Vidas Mulevičius teigė negalintis suprasti, kodėl po namo renovacijos gavo sąskaitą, kurioje šilumos tiekėjas UAB „Litesko“ nurodė apmokėti beveik 94 eurų sąskaitą, nors iki renovacijos mokėdavo po 26 eurus. „Tai čia taip atpinga šiluma?“- piktinosi jis. Pasirodo, anksčiau jam teko mokėti tik už bendrojo naudojimo patalpų šildymą, tačiau po renovacijos UAB „Litesko“ pradėjo skaičiuoti ir už verslininkui priklausančių patalpų šildymą. Regis, viskas būtų teisinga, jeigu ne vienas niuansas – V. Mulevičiui priklausančiose patalpose nėra centrinio šildymo. Jis patalpas šildo dujomis, o dėl to, koks įrašas bus Registrų centro pažymoje – centrinis ar dujinis – dar vyksta teisminiai procesai.

„Nežadu mokėti už šilumą, kurios aš negaunu. Mano patalpose nėra centrinio šildymo, tačiau mokestį skaičiuoja. Ar tai normalu?“ – stebisi pašnekovas ir, kaip įrodymą, rodo dvi sąskaitas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Susijusios naujienos