Darželinukai leidosi į pažintį su mokslu

Vaikų lopšelio – darželio „Genys“ nuotr.
Eskperimentas su obuoliu.
Vaikų lopšelio – darželio „Genys“ priešmokyklinės „Smalsučių“ grupės vaikai su mokytojomis Onute ir Dalia vykdė STEAM projektą, kurio metu ugdė gamtos, tiksliųjų mokslų, technologijų ir kitus gebėjimus.

Grupėje atsirado mikroskopai, tyrinėjimo rinkiniai, magnetai, mėgintuvėliai, ir kitos gamtos mokslų eksperimentams reikalingos priemonės. Vaikai aiškinosi, kas gali sustabdyti obuolių rudavimą. Ant jų gabalėlių lašino įvairius tirpalus su soda, druska, citrinos rūgštimi ir kt. Eksperimento metu vaikai stebėjo medžiagų poveikį ir padarė išvadą, kad obuolio rudavimą gali sustabdyti citrinos rūgštis.

Priešmokyklinukai priėmė ir inžinerinius iššūkius. Komandos iš pasirinktų priemonių turėjo pastatyti bokštą, aukštesnį už pasirinktą grupės vaiką.

Žaisdami vaikai mokėsi programavimo pagrindų. Jiems patiko ,,PHOTON“ robotukas, jo skleidžiami garsai, keičiamos akių ir antenų spalvos. Naudodami planšetinius kompiuterius, vaikai mokėsi programuoti robotui kelią. Užprogramuotas robotas, keliavo raidžių taku, sudarydamas žodį, kurį draugai turėjo perskaityti.

Šiuolaikiniai vaikai aktyvūs, imlūs naujovėms, todėl STEAM veiklos, skatinančios kūrybiškumą ir kritinį mąstymą, tampa neatsiejama ugdymo dalis.

Susijusios naujienos