Darbo teisė – kokius verslo klausimus sprendžia teisininkai?

Darbo santykiai – sudėtingi, lygiai taip pat ir darbo teisė. Jos subtilybes suprasti ambicingiems ir atsakingiems darbdaviams neretai padeda patyrusi teisininkų komanda. Darbdavio ir darbuotojo santykiuose yra išties daug niuansų, kuriuos įvertinti rūpinantis verslo plėtra patiems būtų sudėtinga. Toliau – plačiau apie tai, kokius klausimus sprendžia darbo teisės srityje besispecializuojantys ekspertai.

Klausimai, kuriuos efektyviai išsprendžia specialistai

Net jei įmonės komandoje yra teisininkas, jam ir taip tenka rūpintis įvairiausiais teisės klausimais – nuo dokumentacijos parengimo iki finansų, konkurencijos, mokesčių ir kitų teisės sričių. Darbo teisė apima ne tik pareigybių aprašymus ar sutartis su darbuotojais. Neretai ji persipina ir su kitomis teisės sritimis, pavyzdžiui – duomenų apsauga. Kai atliekamas duomenų apsaugos auditas, vertinamas ir su darbuotojais susijusios konfidencialios informacijos saugumas.

Taigi, kuo verslams padeda patyrę teisininkai? Specialistai:

●  atlieka darbo teisės auditą;

● padeda sudaryti sutartis su darbuotojais, jas tinkamai vykdyti bei, prireikus, nutraukti;

● padeda parengti pareigybių aprašymus irdarbo tvarkos taisykles, numatyti nuotolinio darbo tvarką;

● numato mokymosi išlaidų atlyginimo tvarką, padeda paruošti atlygio bei darbuotojų skatinimo schemas;

padeda pasirūpinti smurto ir priekabiavimo prevencija, įgyvendinti lygių galimybių politiką, užtikrinti pagalbą mobingo atveju;

● apibrėžia, kaip turėtų būti saugomas bendrovės turtas ir kaip atlyginama padaryta žala;

● pasirūpina teisine konfidencialios informacijos apsauga;

● rengia nekonkuravimo susitarimus, o prireikus, atstovauja ikiteisminiuose ir teisminiuose ginčuose;

ir kt.

Tai tik keli esminiai aspektai. Apskritai, teisininkai padeda užtikrinti visišką verslo atitiktį darbo teisei. Šioje srityje besispecializuojančių profesionalų pagalba leidžia verslų savininkams bei atsakingiems asmenims bendrovėse į viską pažvelgti iš arčiau ir pamatyti bendrą paveikslą plačiau – taigi, užtikrinti tinkamas darbo sąlygas, apsaugoti tiek darbuotojų teises, tiek įmonės interesus.

Kaip pasirinkti lūkesčius atliepiančią komandą?

Įvairiems skirtingose rinkose veikiantiems verslams su tam tikrais darbo teisės niuansais tenka susidurti skirtingai – vieni klausimai aktualūs mažiau, kitiems reikia skirti itin daug dėmesio.

Nepriklausomai nuo įmonės dydžio, vietos, darbo santykių sudėtingumo, kiekvienas nori kokybės – kad būtų užtikrintos tiek darbuotojų, tiek darbdavio teisės. Norėdami gauti kokybiškas paslaugas, įvertinkite specialistų žinias, patirtį, teikiamų paslaugų spektrą, atsiliepimus ir pelnytą kitų įmonių pasitikėjimą.

Daug informacijos apie tai pateikia pačios verslo advokatų kontoros, atsiliepimus kartais galite rasti ir patys – socialinių tinklų paskyrose bei paieškos rezultatų puslapyje. Daug pasako ir pačios įmonės darbo kultūra – komunikacija, įsitraukimas į įvairių verslo ir mokslo bendruomenių veiklą, seminarų rengimas įvairiomis temomis, platus partnerių tinklas, apdovanojimai ir pripažinimas prestižiniuose reitinguose.

Darbo santykiai yra viena svarbiausių tvirto įmonės pamato dalių – jie apima daug sričių, o svarbiausia, apibrėžia vidinę įmonės struktūrą, padeda palaikyti tinkamą ir saugią darbo aplinką. Daugelis verslo atstovų džiaugdamiesi pasiekimais atsigręžia būtent į komandą, tad pasirūpinkite, kad kiekvienas komandoje jaustųsi gerbiamas ir saugus. Žinoma, lygiai taip pat svarbu – kad kiekvienas darbuotojas atitinkamai žiūrėtų ir į darbdavį bei bendrovės turtą.

Užs.12707