Darbas karantino metu nenutrūksta

Eglės STRAVINSKAITĖS nuotr.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Biržų skyriaus (toliau Biržų skyrius) darbas karantino metu nenutrūksta. Kol kas laikinai sustabdyti ir neatliekami tik planiniai patikrinimai.

Kaip numatyta Lietuvos Vyriausybės dokumentuose, darbuotojai pakaitomis, suderinus su Panevėžio departamento direktoriumi, dirba nuotoliniu būdu. Kaip ir anksčiau iš ūkinių gyvūnų laikytojų priimama ir duomenų bazėse registruojama informacija apie įvykius, kurie vyksta ūkinių gyvūnų laikymo vietose. Gyvulių laikytojai užpildytus dokumentus (GŽ formas, prašymus) palieka specialioje dėžėje prie įėjimo, siunčia elektroniniu paštu ar perduoda informaciją telefonu.

Prekyba gyvūnais, rajono įmonėse pagaminta produkcija nėra sustabdyta, tad vežamiems į kitas šalis gyvūnams, gyvūninei produkcijai atliekamas sveikatingumo įvertinimas, išduodami reikalingi sertifikatai.

Biržų skyriaus darbuotojai nustatyta tvarka ima mėginius tyrimams dėl gyvūnų ligų, kenksmingų likučių nustatymo. Medžiotojai pristato sumedžiotų šernų mėginius tyrimui dėl afrikinio kiaulių maro ir trichineliozės, kuriuos taip pat palieka specialioje dėžėje prie durų. Mėginiai paruošiami ir išvežami tyrimui į Vilnių.

Specialistai, atsakingi už maisto kontrolę atlieka neplaninius patikrinimus prekybos maisto produktais ir viešojo maitinimo įstaigose, ar laikomasi higienos reikalavimų karantino metu.

Kilus klausimų, interesantai kviečiami konsultuotis telefonu, elektroniniu paštu.

Karantino metu laikykimės reikalavimų ir likime visi sveiki.

Reklama: simplika.lt