D. Poškos gatvės gyventojai atsibodo kaip po karo išversta gatvė

B. Petkevičiūtės nuotr.
D. Poškaus gatvės remonto darbai bus tęsiami tik kitais metais.
Vienos Biržų miesto D. Poškos gatvės gyventojos kantrybė trūko. Gatvė jau remontuojama nuo pavasario, tačiau darbų pabaiga net nekvepia. Kelią „puošia“ duobės, žvyro krūvelės, supilti kalneliai, nebaigto tvarkyti šaligatvio borteliai. Moteris baiminasi: kaip reikės tokia gatve pravažiuoti kai pašals?

Nerūpi gyventojų gerovė?

Į redakciją paskambinusi Biržų miesto D. Poškos gatvės gyventoja potyrius važiuojant gatve lygino su motokroso trasa.

„Nesuprantu, kas vyksta su mūsų gatvės remonto darbais. Čia tikra betvarkė: nuo balandžio mėnesio važinėjame kalneliais, duobėmis. Kelią išdraskė pavasarį ir iki šiol vis nebaigia jo tvarkyti. Gadiname automobilius. Neįsivaizduoju, kaip reikės važinėti tokia gatve žiemą, kai pašals ar bus plikledis. Kaip motokroso trasoje. Esame mokesčių mokėtojai, bet, rodos, niekam nerūpi mūsų gerovė“,- skundėsi moteris. Pasak jos, darbininkai padirbėję kelias valandas per dieną jau vyksta kitur, o rezultato taip ir nesimato.

Rangovai: laiko dar yra

Kelią tvarko UAB „Biržų ranga“. Darbų vadovas Paulius Vilimas „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad pagal sutartį, darbai D. Poškos gatvę planuojama baigti tvarkyti iki kitų metų birželio.

-Darbai D. Poškos gatvėje šiuo metu sustoję, nes ją baigti remontuoti dar yra laiko. Dirbame, stengiamės, bet visur nesuspėjame, nes yra tvarkomos ir kitos gatvės, ten darbai pagal sutartį turi būti baigti dar šiais metais,- kalbėjo P. Vilimas.

Pažadėjo nugreideriuoti

Biržų raj. savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiasis specialistas Petras Januškevičius sakė, kad iki šiol dar nė vieno skundo iš tos gatvės gyventojų negirdėjo. Pasak jo, žmonės kaip tik džiaugiasi, kad jų gatvė bus išasfaltuota. Vedėjas paantrino, kad darbai šiuo metu nebevyksta ir vargu ar šiais metais dar vyks, nes rangovai turi baigti tvarkyti kitus objektus, nes sutarčių terminai eina į pabaigą.

„Šioje gatvėje šiemet jau turbūt nieko nebetvarkys, nebent pastatys kelio ženklus, aptvarkys aplinką“,- kalbėjo P. Januškevičius. Paklausėme, kaip gatvės gyventojams duobėtu keliu reikės važinėti žiemą? Skyriaus vedėjas sakė, kad susisieks su rangovais ir paprašys, kad šie gatvę prieš žiemą bent nugreideriuotų.

Duobes Rinkuškiuose užpils žvyru

Rinkuškiuose, šalia kebabinės esanti aikštelė nusėta didžiulėmis duobėmis. Ne geresnis ir kiemas prie Rinkuškių g. 47 daugiabučio. Kas rytą važiuodami į darbus žmonės „linksmuosius kalnelius“ mintyse keikia. Ar neketinama tvarkyti aikštelės, klausėme Širvėnos seniūnijos seniūno Sauliaus Eigirdo. Seniūnas sakė, kad bėda yra žinoma ir duobės šalia kebabinės buvo užpiltos žvyru jau ne kartą, tačiau užėjus liūtims, jos vėl išplaunamos. Dėl kiemo sakė nieko negalintis padaryti. Apie probleminės vietos asfaltavimą artimiausiu metu kalbų išvis nėra. Tam, kad bent kažkiek žmonėms palengvintų pravažiavimą, seniūnas pažadėjo, duobes netrukus vėl užpilti žvyru.