„Cornhole“ pradininkas Biržuose Valdas Didzinskas: „Svarbiausia neprarasti ūpo“

Klubo nuotr.
„Bir­žų Corn­ho­le klu­bo“ įkū­rė­jai (iš de­ši­nės) Val­das Di­dzins­kas, Taut­vy­das Ar­mo­na­vi­čius ir To­mas Po­vi­lai­tis nea­be­jo­ja, kad ir dau­giau bir­žie­čių su­si­do­mės ir žais va­di­na­mą­jį ku­ku­rū­zų fut­bo­lą.
„Cornhole“ (dar vadinamas kukurūzų futbolu) daugiau nei paprastas žaidimas, nes tai – bendrumas, azartas ir klubo narius vienijanti sportinė dvasia. Su tokia mintimi prieš keletą mėnesių Biržuose ir kūrėsi dar mažai žinomo žaidimo – „Cornhole“ – bendruomenė. Kaip žaisti „Cornhole“, kokių tikslų siekia, kaip sekasi rasti rėmėjų, kalbamės su „Biržų Cornhole klubo“ vadovu Valdu Didzinsku.

„Užsikrėtė“ nuo rokiškėnų

„Kad tik neprarastume entuziazmo populiarinti šį žaidimą, kokį turime dabar“,- kumščius laikė V. Didzinskas.

Paklaustas, kaip susidomėjo „Cornhole“, pašnekovas atsakė, kad apie tai sužinojo iš šio žaidimo pradininkų Lietuvoje – rokiškėnų. „Rokiškyje „Cornhole“ gana populiarus, ten susibūrusi nemaža bendruomenė, jie rungiasi su kitais šio žaidimo mėgėjais įvairiuose čempionatuose. Vienas pažįstamas rokiškėnas sykį vasarą pasiūlė šį žaidimą išmėginti. Pasirodė visai smagus užsiėmimas ir pagalvojome, kad jį galima žaisti organizuotai ir nuolat ne tik terasoje, bet ir šaltuoju metų laiku. Taip ir susikūrė mūsų klubas“,– pasakojo V. Didzinskas.

Oficialūs šio klubo steigėjai, be V. Didzinsko yra Tautvydas Armonavičius ir Tomas Povilaitis. Visi trys bendraminčiai sumanė, kad būtų smagu šiuo žaidimu „užkrėsti“ kuo daugiau biržiečių, todėl įsigijo reikiamos įrangos ir ėmė ieškoti patalpų, kuriose po darbų galėtų susiburti ir smagiai praleisti laiką.

„Taip pradėjome rinktis Biržų „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje trečiadieniais 18 valandą ir sekmadieniais 14 valandą. Vidutiniškai susirenka apie 10-14 žmonių. Lentelių ir maišelių turime užtektinai“,– sakė jis.

Taip pat norintieji žaisti „Cornhole“ gali sutartu laiku atvykti pasitreniruoti į klubui suteiktas UAB „Tyla“ patalpas.

Kiekvienas gali laimėti

„Cornhole“ – tai žaidimas, kurio esmė, pasak V. Didzinsko, yra kukurūzais ar kitomis medžiagomis užpildytų specialių maišelių mėtymas į nuožulniai padėtą lentą su skyle.

Pagrindinis žaidėjų tikslas – pataikyti kuo daugiau maišelių į skylę. Šiam žaidimui nereikia ypatingų sąlygų – jis tinkamas tiek lauke, tiek viduje, ant bet kokio paviršiaus. Įprastai žaidžiama dviese, kai žaidėjai maišelius mėto 8 metrų atstumu nuo lentos, etapais „vienas prieš vieną“ principu. Laimi tas, kuris pirmasis surenka 21 tašką, pagal tam tikrą taškų skaičiavimo sistemą.

„Iš pirmo žvilgsnio gal ir kvailai atrodo, tačiau tai azartiška veikla, puikiai lavinanti rankų judesius. Be to, šis žaidimas skatina bendruomeniškumą ir yra skirtas visiems, nepriklausomai nuo amžiaus ar fizinio pasirengimo. Todėl visus, kurie susidomėjo, kviečiame išbandyti „Cornhole“ – galbūt patiks ir „užsikabinsite“. Lentų ir maišelių turime užtektinai! Na, o pats žaidimo šūkis skelbia: „Kiekvienas gali žaisti, kiekvienas gali laimėti“. O kam gi nepatinka laimėti? Netgi vaikai gali žaisti su suaugusiais kaip lygūs su lygiais“, – pažymėjo V. Didzinskas.

Planuose – turnyro etapas Biržuose

Šiuo metu, pasak pašnekovo, jauniausiam klubo nariui yra apie 30 metų, o vyriausiam – 65-eri. Mažiau nei metus veikiantis klubas jau spėjo išbandyti savo jėgas šalies čempionatuose bei varžėsi su kaimynais latviais.

„Sudalyvavome dviejuose varžybų etapuose – Rokiškyje ir Kaune. Gegužę planuojame išvyką į Druskininkus, liepą – Nidą, o finalinis etapas laukia Vilniuje. Be to, jau ne kartą lankėmės Latvijoje, tačiau ketiname išbandyti savo jėgas ir tolesniuose kraštuose – galbūt sudalyvausime tarptautiniame etape Skandinavijos šalyse. Neseniai kolegos iš Rokiškio dalyvavo varžybose su kitais „Cornhole“ entuziastais Slovakijoje... Tad galimybių tikrai netrūksta. Kodėl gi nesurengus „Cornhole“ etapo ir pačiuose Biržuose? Taptume šio sporto populiarintojais“, – svarstė V. Didzinskas.

Anot jo, „Cornhole“ Europoje dar nėra toks populiarus kaip Amerikoje, kur šį žaidimą jau žaidžia profesionalios lygos, o netgi buvo svarstyta įtraukti jį kaip sporto šaką į olimpines žaidynes. Tačiau pats žaidimas, kaip teigiama, buvo išrastas Vokietijoje dar XVIII amžiuje.

„Atrodo, paprastas žaidimas, bet kuo labiau įsigilini, tuo daugiau pastebi niuansų. Norint rimtai sudalyvauti varžybose, reikia gerai pasiruošti ir daug treniruotis“, – pažymėjo V. Didzinskas.

Ieško rėmėjų

Pasak V. Didzinsko, klubas išsilaiko iš narių asmeninių lėšų, tačiau rėmėjų pagalba labai reikalinga ir būtų maloni.

„Rokiškėnai, kiek domėjausi, gauna finansavimą rašydami projektus. Tačiau mes šiuo metu paraiškų teikti negalime, nes veiklą vykdome dar ne pilnus metus. Taip pat svarstome apie „Cornhole“ įrangos nuomą šventėms ar tiesiog turiningam laisvalaikiui. Tai galėtų būti papildomos klubo veiklos pajamos. Galbūt kas nors norės išsinuomoti ir išmėginti šį žaidimą? Esu tikras, kad visiems tai patiks“, – sakė Biržų klubo „Cornhole“ vadovas V. Didzinskas.

Norintieji paremti "Biržų Cornhole klubą", tai gali padaryti iki gegužės 1 dienos, skirdami 1,2 proc. Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalies paramą. Klubui priklausanti banko sąskaita: LT087300010191593342.