Cigarečių prekyba mokykloje toliau tiriama

BŽ nuotr.
Pasak E. Januševičiaus, tėvai turi būti atsakingi už savo nepilnamečius vaikus, o mokyklos vadovas užtikrinti, kad tokie dalykai nepasikartotų.

Neseniai rašėme apie „Atžalyno“ mokykloje pardavinėjamas elektronines cigaretes. Straipsnis susilaukė įvairių atgarsių. Pasidomėjome, kaip įvykiai klostosi toliau ir kokie yra tolimesni vadovų veiksmai siekiant užkirsti kelią tokiems dalykams?

Perdavė policijai

Į klausimą „Biržiečių žodžiui“ atsakė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius: „Apie faktą, kad „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje pardavinėjamos cigaretės skaitėme spaudoje ir kalbėjome su minėtos mokyklos vadovais. Situacija yra stebima. Įvykio tyrimas perduotas policijai, tad daugiau komentuoti negalime.“ Daugiau apie atvejį skyriaus vedėjas pasakyti negalėjo, teigdamas, kad tai yra susiję ir su kitais mokiniais bei asmens duomenų apsauga.

Prevencinė veikla

E. Januševičius „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad mokykloje yra vykdoma aktyvi prevencinė veikla, renginiuose kviečiami dalyvauti policijos atstovai, kurie mokinius supažindina su teisine atsakomybe. Praeitais metais buvo vykdyta akcija „Kuprinė“, kai Vaiko gerovės komisijos nariai tikrino, ar mokiniai nesinešioja neleistinų daiktų. Pasak skyriaus vedėjo, dauguma mokinių geranoriškai rodė kuprinėje esančius daiktus, tačiau buvo ir tokių, kurie to daryti nesutiko, motyvuodami, kad yra pažeidžiamos jų teisės. Panaši akcija buvo planuota ir šį rudenį, bet dėl karantino buvo atidėta. Paskutinis reidas „Atžalyno“ mokykloje buvo organizuotas spalio 13 d., pažeidimų nenustatyta.

Tėvai taip pat atsakingi

Skyriaus vedėjas teigė, kad jeigu mokykla su problema nesusitvarko, turi įsikišti kitos institucijos. Taip pat E. Januševičius pridūrė, kad už nepilnamečius vaikus pirmiausia yra atsakingi tėvai.

-Norėtųsi priminti, kad tėvams taip pat turėtų rūpėti, kokiu tikslu jų vaikas perka elektronines cigaretes ir ar tėvai geba užtikrinti tinkamą vaiko priežiūrą, – sakė skyriaus vedėjas. O paklaustas, koks yra mokyklos vadovų vaidmuo šioje situacijoje, E. Januševičius kalbėjo, kad mokyklos direktorius turėtų užtikrinti, jog tokie dalykai ateityje nepasikartotų.