Buvęs biržietis, dirbantis restoranų versle: Biržams reikia veržlių politikų

Asmeninio R. Kairio archyvo nuotr.
Raimundas Kairys su žmona Audrone.
Lietuvos Seimo nariai dažnai pietauja Vilniaus picerijoje „Submarine“, kuri įsikūrusi pačioje sostinės širdyje – Gynėjų gatvėje prieš parlamento rūmus. Jos savininkas – iš Biržų kilęs garsus restoratorius ir tikras maitinimo ir svetingumo (HORECA) verslo sektoriaus ekspertas Raimundas Kairys, kuris 1997 metais Klaipėdoje atidarė kultinę piceriją „Geltonasis submarinas“.

„BŽ“: Esate kilęs iš Biržų, papasakokite apie vaikystę gimtajame krašte.

R. Kairys: Šis miestas mielas man iki šiol. Augau Biržuose, lankiau 1-ąją vidurinę mokyklą, kuri dabar jau pakeitusi pavadinimą į “Atžalyno”. Niekada nepamiršiu maudynių Širvėnos ežere ir abiejose miestelio upėse, slidinėjimo piliakalnyje. Dabar, kai išvažiuoji į Italijos kalnus ir grįžti į Biržus, pagalvoji, kaip mes nuo jo slidinėjome, o tada piliakalnis mums atrodė puikus ir didelis kalnas. Žiemą pačiūžomis, o vasarą valtele nuo namų Gimnazijos gatvėje, Agluona pasiekdavome ežerą.

Turėjome puikią kiemo vaikų bendruomenę, žaisdavome internato (dabartinės gimnazijos) stadione futbolą, turėjome beveik namo kieme krepšinio aikštyną, kuris visada būdavo užimtas. Mes gi neturėjome interneto ar mobilių telefonų, todėl mama valgyti ar grįžti namo kviesdavo per langą.

Niekada nepamiršiu kino teatro, kurio vietoje dabar stovi “Iki” parduotuvė. Bilietas į dienos seansą, kainavo gal 6 ar 10 kapeikų. Iš pradžių žiūrėdavome vaikiškus, po to indiškus filmus, kol galų gale jie tapo neįdomūs ir jau rinkdavomės filmus apie indėnus bei detektyvus. Sportas, kinas ir mokykla buvo pagrindiniai socializacijos centrai, apie kuriuos sukosi gyvenimas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/