Bus ir fe­jer­ver­kų, ir insulino po­mpų

Bus ir fe­jer­ver­kų, ir insulino po­mpų

Bus ir fejerverkų, ir insulino pompų

Šiaulių meras Artūras Visockas vakar paragino nusiraminti: Naujųjų metų naktį miestą sudrebins fejerverkai. Jų išlaidas padengs verslininkai. Prieš tai mero pasiūlyta apklausa, kam geriau skirti pinigus – ar šventiniams fejerverkams, ar, pavyzdžiui, insulino pompoms pirkti, sulaukė audringos šiauliečių reakcijos. Ji vadinta neetiška. Paaiškėjo, kad fejerverkams lėšų biudžete net nenumatyta – apklausa vyko dėl neturimų pinigų.

Simona KVEDERYTĖ

simona.k@skrastas.lt

Rems verslas

„Fejerverkai šiemet bus, bet ne iš biudžeto lėšų“, – vakar žinią spaudos konferencijoje paskelbė A. Visockas. Fejerverkus dovanos prekybos centras „Bruklinas“ ir bendrovė „Oksalis“. Tam ketina išleisti 7 000–10 000 eurų.

„Mums meras paskambino. Klausė, ar galėtumėme prisidėti. Susitarėme su savo partneriu „Oksaliu“. Manau, kad tame čia nėra jokio didelio dalyko. Juk Kalėdos artėja“, – sakė bendrovės „Naujasis Bruklinas“ direktorė Almena Dankienė.

Meras priminė, kad šiemet Savivaldybė fejerverkui nusprendė neleisti miesto biudžeto pinigų, nes taip esą nusprendė apklausoje „Ar reikalingi šventiniai fejerverkai“ pasisakę gyventojai. Jų buvo 446. 68 procentai balsavusiųjų pasisakė už lėšų skyrimą socialinėms reikmėms. Apie 23 procentai gyventojų norėjo fejerverkų, likusi dalis – teikė savo pasiūlymus.

„Niekas nesakė, kad fejerverkų nebus, jei atsiras privatus kapitalas“, – teigė meras. Jis patvirtino, kad apklausą inicijavo pats.

„Šiaulių kraštas“ spaudos konferencijoje mero klausė: ar biudžete buvo fejerverkams numatyti pinigai, kuriuos siūlyta išleisti kitur?

– Nebuvo, – pripažino meras. – Bet labai lengva buvo numatyti pinigus iš Privatizavimo fondo. Kam skirti pinigus? Jei uždavus tokį sąlyginai sunkų klausimą žmonės būtų pasakę, kad reikia fejerverkų, mes būtume skyrę pinigų tam. Bet žmonės akivaizdžiai pasakė, kad reikia duoti pinigų ligoniams. Tada nebėra ką daryti.

– Ar, jūsų manymu, etiškas klausimas – prašyti žmonių rinktis tarp pramogos ir sveikatai reikalingų priemonių? Be to, žinant, kad tų pinigų net nėra?

– Apklausą reikėtų suprasti taip: jei būtų to žmogaus valia, ar jis skirtų pinigus. Niekas nesakė, kad fejerverkų nebus.

Panevėžyje aštuonerius metus neturi fejerverkų. Nebemato reikalo.

Užduotas klausimas buvo pakankamai kietas. Jei žmonės būtų pasirinkę fejerverkus, vadinasi, jų labai reikia. Tada gal reikia skirti ne tris, o šešis ir aštuonis tūkstančius eurų. Bet šiauliečiai yra labai plačios širdies.

– Vadinasi,  manote, kad jūsų klausimas buvo etiškas?

– Aš manau, kad jūsų klausimas yra neetiškas.

Ieško pinigų pompoms

Vicemeras Domas Griškevičius paaiškino, kad Šiaulių krašto žmonių, sergančių cukriniu diabetu klubas „Lemtis“ pateikė prašymą skirti 20 000 eurų modernioms insulino pompoms pirkti. Iš viso žadama įsigyti penkias pompas. Viena jų kainuoja per 4 000 eurų. Gydymo insulino pompomis valstybė nekompensuoja.

Vicemeras teigia, kad dabar Savivaldybė pinigų ieško – bent dalį reikiamos sumos surasti ketina Privatizavimo fonde. Kol kas neaišku, ar klubas „Lemtis“ spėtų gautus pinigus šiemet įsisavinti. Mat finansavimo klausimą miesto Savivaldybės taryba svarstys tik gruodžio 28 dieną.

„Likusią klubo prašomos sumos dalį numatysime kitų metų biudžete“, – paaiškino D. Griškevičius. Savivaldybė klubui „Lemtis“ lėšų skirdavo kasmet. Vicemero žiniomis, šiemet jau buvo sumokėta apie 17 tūkstančių eurų priemonėms įsigyti.

EPA-ELTA nuotr.

FEJERVERKAI: Šiauliečiai, kaip ir kiti pasaulio didmiesčių gyventojai, Naujųjų metų naktį vis dėlto sulauks šventinių fejerverkų.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

SPRENDIMAS: Šiaulių meras Artūras Visockas sakė, kad apklausą dėl fejerverkų inicijavo pats.