BIRŽUOSE TO DAR NEBUVO – ŠALTIBARŠČIŲ VALGYMO VARŽYTUVĖS

I. Butkevičiūtės nuotr.
Ant scenos lipo net penki varžytuvių nugalėtojai, o apdovanojimus jiems įteikė Pabiržės bendruomenės pirmininkė Jurga Fergizienė ir varžytuvių komisijos atstovas Jaunius Jurelevičius.
Šią vasarą Biržų rajone gausu renginių. Kiekvieną savaitgalį bent keliose bendruomenėse šurmuliuoja šventės, kurioms pritrūksta savaitgalių, todėl švenčiama ir penktadieniais. Šį kartą Pabiržėje ūžė dūzgės, o jų metu įvyko pirmosios Biržų rajone šaltibarščių valgymo varžytuvės.

Idėją susapnavo

Tokios atrakcijos sumanytojas pabiržietis Sigitas Juodžionis ir jo pagalbininkų komanda buvo labai paslaptingi ir iki paskutinės minutės neišdavė, kaip reikės varžytis valgant šaltibarščius. Sigitas tik užsiminė, kad, kaip visada, savo idėją tikriausiai susapnavo. O kadangi ta mintis apie šaltibarščius nedavė ramybės, tai ir suorganizavo.

Dalyvių, kaip pirmam kartui, susirinko nemenkas būrelis – net dešimt. Nuo garbaus, įžengusio į devintą dešimtį, amžiaus iki jauniausio dalyvio, kuris tik įpusėjęs paauglystę.

Geriausia sriuba ne tik vasarą

Pats varžytuvių sumanytojas Sigitas biržiečiams jau neblogai pažįstamas – kas nėra ragavęs jo žirnienės, sriubos ar šašlykiuko? O kur dar alaus virimas... Varžytuvių sumanytojas pasidžiaugė, kad šaltibarščių valgymo varžytuves pavyko įgyvendinti Pabiržės bendruomenės šventės metu. Pabiržietis juokėsi, kad jau sukasi visokios mintys ir apie kitus metus, bet paslapties dar nenorėjo išduoti, ką sumanęs.

Ir pavalgė, ir apdovanojimų sulaukė

Sigitas Juodžionis pasiruošė du didžiausius puodus šaltibarščių, kurie po varžybų kaip mat išdžiūvo, nes galėjo vaišintis visi, kas tik norėjo.

Šaltibarščių valgymo varžytuvių dalyviams buvo paaiškintos taisyklės – kuo greičiau išvalgyti šaltibarščius nepakeliant lėkštės nuo stalo. Idėjos sumanytojui Sigitui davus startą, dalyviai čiupo šaukštus į rankas ir suskubo valgyti. Prie šaltibarščių, kaip ir pridera, buvo paruošta šviežių virtų bulvyčių, bet dalyviai, taupydami laiką, jų nespėjo net paragauti.

Akyla stebėtojų komanda viską fiksavo ir paskelbė nugalėtojus.

Šventės dalyviai vienbalsiai tvirtino, kad šaltibarščių valgymo varžytuvės tikrai pavyko, kai kurie dalyviai netgi kalbėjo, jog verta patobulinti įgūdžius iki kitų metų, gal pasiseks geriau.

Varžytuves laimėjo vyriausias dalyvis, pabiržietis Antanas Baniūnas, antrąją vietą netikėtai net ir pačiai komisijai, laimėjo jauniausias dalyvis rinkuškietis Hubertas Samulionis, trečioji vieta skirta buvusiam pabiržiečiui, dabar kirdoniečiui Gražvydui Monkevičiui. Varžytuvių dalyviai buvo maloniai nustebinti, gavę ne tik laimėtojų taures, bet saldžių ir kvepiančių prizų.

Per porą šaukštų nuo prizo...

Kaip varžytuvių komisijos atstovas Jaunius Jurelevičius sakė, komisija nusprendė paguodos prizus padovanoti ir tiems, kurie „tik per porą šaukštų nuo prizo“.

Paguodos prizus laimėjo rinkuškietis Vytautas Juška ir pabiržietė Akvilina Baniūnienė. Apdovanojimus dalyviams iškilmingai įteikė varžytuvių komisijos narys Jaunius Jurelevičius ir Pabiržės bendruomenės pirmininkė Jurga Fergizienė.

Na, o visi kiti dalyviai džiaugėsi gavę labai gardžių Sigito šaltibarščių paskanauti ir atsigaivinti tokią karštą vasaros dieną.